Ratusz ma niewiele ponad miesiąc na dostosowanie stadionu Odry Opole do wymogów licencyjnych II ligi.
Wizytator z piłkarskiej centrali oprócz zastrzeżeń do stanu szatni zwrócił też uwagę na brak krzesełek w sektorze kibiców gości. (Fot: Dżacheć)
- Stan węzłów sanitarnych, stan ich wyposażenia oraz powierzchnia dalece odbiegają od obowiązujących standardów – to oficjalna ocena zaplecza szatniowego stadionu Odry Opole. Nieoficjalnie wizytator z piłkarskiej centrali określił je jako jedne z najgorszych w historii swojej pracy. Trudno się temu dziwić, bo choćby drobnego remontu sanitariaty czy pomieszczenia szatniowe przy Oleskiej 51 nie widziały od lat. Co więcej, od ubiegłego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czynił podchody do przebudowy szatni, ale dwukrotnie kończyło się to fiaskiem, a termin rozpoczęcia prac nieustannie przekładano.
- Sprawa dostosowania stadionu do wymogów licencyjnych jest dla nas oczywista. Nie wyobrażam sobie, aby Odra w II lidze rozgrywała mecze na innym obiekcie albo ponosiła jakieś konsekwencje punktowe przez brak odpowiednich warunków w naszym mieście – ocenia Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola odpowiedzialny za sport. - Sprawy stadionu na pewno nie zawalimy. Kibice by nam tego nie wybaczyli – podkreśla Kawałko.
Niejako na potwierdzenie tych słów MOSiR poinformował we wtorek naszego reportera o podpisaniu umowy z wykonawcą przebudowy szatni przy Oleskiej 51. - Umowa opiewa na 314 tysięcy złotych. 109 tysięcy pozyskaliśmy na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Czas realizacji inwestycji to 90 dni, ale w porozumieniu z wykonawcą będziemy robić wszystko, aby odpowiednio ułożyć harmonogram prac – mówi Sławomir Kożuszko, dyrektor MOSiR w Opolu. Czas w przypadku remontu szatni odgrywa rolę kluczową, bo start sezonu 2013/2014 w II lidze zaplanowano na 27 – 28 lipca. - W pierwszej kolejności wykonane zostaną te prace, które pozwolą na uzyskanie licencji – zaznacza Kożuszko.
W ciągu niewiele ponad miesiąca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie musiał się uporać jeszcze z kilkunastoma innymi zadaniami. Według wymogów licencyjnych przy Oleskiej trzeba zamontować co najmniej 900 indywidualnych miejsc siedzących z oparciami, zamontować w sektorze gości indywidualne miejsca siedzące z oparciami, zamontować blaty do pisania przy miejscach dla dziennikarzy, wykonać tablice informacyjne na stadionie, zakupić zgodne z przepisami ławki dla zawodników rezerwowych (brakuje po jednej dla gospodarzy i gości), przygotować stanowisko dla sędziego technicznego, a także zakupić elektroniczną tablicę do zmian zawodników. Dodatkowo na stadionie trzeba oznaczyć wszystkie rzędy, wyjścia ewakuacyjne, miejsca parkingowe dla aut osób funkcyjnych, a także wszystkie pomieszczenia meczowe. Ostatnią uwagą wizytatora PZPN była też konieczność wysprzątania całego obiektu.
- Część z tych zadań z pewnością zrealizujemy własnymi siłami i zasobami. Część będzie wymagała jednak wydatków. Po dokładnej wycenie zawnioskujemy o przyznacie odpowiednich środków z budżetu – zapowiada dyrektor MOSiR. Według wstępnych szacunków na dostosowanie stadionu (oprócz remontu szatni) do wymogów licencyjnych potrzebnych będzie około 200 tysięcy złotych.
opolanka88: Napisał postów [937], status [stały bywalec]
Jestem ciekawa jak rozwija się sprawa nowego stadionu dla Kolejarza Opole? Ratusz tylko obiecuje, a później nie robi nic!