- Autor: Mat
- Wyświetleń: 5871
- Dodano: 2013-12-03 / 13:39
- Komentarzy: 8
Aglomeracja Opolska rozpoczyna nowy etap działalności
Andrzej Kasiura i Danuta Wesołowska opowiadali o przyszłości Aglomeracji Opolskiej.
Róża Malik, wójt Prószkowa została wybrana szefową komisji rewizyjnej stowarzyszenia.(Fot: Dżacheć)
Aglomeracja Opolska, w ramach której współpracuje 20 samorządów gminnych województwa opolskiego, przekształciła się w stowarzyszenie pod taką samą nazwą. Dzisiaj po raz pierwszy spotkali się jego członkowie, którzy wybrali zarząd oraz komisję rewizyjną. Z kolei od 1 stycznia ma rozpocząć pracę biuro stowarzyszenia, na którego działanie "zrzucą się" samorządy.
Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym 14 listopada bieżącego roku. Dzisiaj odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków stowarzyszenia, którzy wybrali jego władze. Na czele zarządu stanął Krzysztof Kawałko, wiceprezydent Opola, a pozostałymi członkami zarządu wybrani zostali Andrzej Kasiura - burmistrz Krapkowic, Joachim Wojtala - burmistrz Gogolina, Marek Korniak - burmistrz Ozimka oraz Henryk Wróbel - wójt gminy Dobrzeń Wielki. Szefową komisji rewizyjnej stowarzyszenia wybrano Różę Malik, wójta gminy Prószków. - Rozpoczęcie działalności stowarzyszenia i wybór jego władz to kolejny krok w konsekwentnie realizowanym projekcie pod hasłem Aglomeracja Opolska. Stowarzyszenie daje nam w realizacji naszych planów znacznie większe możliwości – podkreśla Danuta Wesołowska, wiceprezydent Opola.
Władze Aglomeracji Opolskiej liczą przede wszystkim na pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację wspólnych projektów. - W kontekście środków unijnych mówimy tu przede wszystkich o tych dysponowanych na pomoc techniczną. Realizować będziemy też zadania nakreślone w Regionalnym Programie Operacyjnym – wylicza Andrzej Kasiura, wiceprzewodniczący AO. - Do tego dochodzą możliwe granty rządowe z ministerstw, a także środki dysponowane przez PAIZ na uzbrajanie i promocję terenów inwestycyjnych – podkreśla Kasiura.
Wyszukiwaniem potencjalnych dotacji i projektów ma zajmować się biuro stowarzyszenia. Początek jego pracy wstępnie określono na 1 stycznia. Jego utrzymanie ma kosztować około 100 tysięcy złotych rocznie. - Zrzucać się będą na niego wszystkie samorządy zrzeszone w Aglomeracji Opolskiej według określonego klucza. Procent składki na biuro został ustalony na podstawie liczby mieszkańców danej gminy względem populacji całej aglomeracji – wyjaśnia burmistrz Krapkowic. - I tak Opole pokryje 36 procent kosztów, a Krapkowice już 7,7 procent. Najmniej bo 1,6 procenta będzie musiała dołożyć gmina Izbicko – dodaje.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Włatca Móch: Napisał postów [1666], status [Szycha]
I tak znów stworzyli stanowiska na które będziemy robić ! :D Gratulacje ! Więcej darmozjadów...