- Autor: Mat
- Wyświetleń: 7722
- Dodano: 2013-06-30 / 02:00
- Komentarzy: 73
Elektrownia wielkich oczekiwań [video]
Z rozbudową Elektrowni Opole związane są na Opolszczyźnie ogromne nadzieje. (Fot: archiwum)
Ostatnie wydarzenia na terenie Elektrowni Opole – wizyta premiera Donalda Tuska oraz podpisanie porozumienia pomiędzy PGE a Kompanią Węglową w sprawie budowy bloków 5 i 6 – sprawiły że wielu mieszkańcom regionu kamień spadł z serca. Zapewnienia o rozbudowie EO oznaczają bowiem, że wysiłek w wielu dziedzinach życia na Opolszczyźnie – począwszy od drobnych planów biznesowych po kwestie demograficzne – nie pójdzie na marne..
Firma BetCh&L działa na Opolszczyźnie od 2007 roku. Zajmuje się produkcją betonu. Kiedy region i kraj obiegła wiadomość o planowanej rozbudowie Elektrowni Opole właściciele betoniarni nie czekali ani chwili. Natychmiast podjęli decyzję o rozbudowie firmy o kolejny zakład produkcji betonu. - Powstał z myślą o rozbudowie Elektrowni Opole. Wiemy, że przy tak dużej budowie jedna firma nie jest w stanie w całości spełnić zapotrzebowania na beton – mówi Mateusz Pawik, dyrektor betoniarni BetCH&L w Brzeziu. - Wystąpiliśmy nawet o pozwolenie na budowę drogi prowadzącej na wprost miejsca gdzie mają powstać bloki 5 i 6 aby transport betonu odbywał się sprawniej – dodaje Pawik.
Budowa zakładu i drogi pod budowę gdzie nie wbito jeszcze choćby jednej łopaty? - Komuś wyda się to szalone, ale od kilku miesięcy obserwuję prawdziwe inwestycyjne szaleństwo w związku z rozbudową Elektrowni Opole. Szaleństwo w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ludzie biorą kredyty, wykorzystują oszczędności i budują pensjonaty, zakładają małe firmy usługowe, dokształcają się – mówi Tomasz Gabor, sołtys Brzezia. - Spodziewamy się ogromnego ożywienia gospodarczego ale też demograficznego. Liczmy, że rozbudowa ściągnie na Opolszczyznę nowych mieszkańców i to na stałe – dodaje Gabor.
Ogromne nadzieje w związku z rozbudową EO za 11 miliardów złotych wiąże też Wojewódzki Urząd Pracy. Według bardzo wstępnych i jak podkreślają w WUP – chłodno skalkulowanych prognoz – inwestycja może przynieść historyczny spadek bezrobocia w regionie i to na lata. - Szacujemy, że rozbudowa Elektrowni Opole przyniesie za sobą około 2 tysięcy miejsc pracy. Do tego należy dodać sferę firm, które w sposób pośredni, jako podwykonawcy, będą brać udział w tym procesie, zwiększać swoją produkcję, rozwijać się a co za tym idzie także szukać siły roboczej w regionie – wylicza Jacek Suski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu. - Szczególnie mocno ożywienie odczuje rynek pracy w powiecie opolskim ale wskaźniki pozytywnie zareagują w całym województwie. Przed nami procesy rekrutacyjne na ogromną skalę, ale jesteśmy na to przygotowani – zaznacza Suski.
Zobacz materiał wideo poświęcony oczekiwaniom wobec rozbudowy Elektrowni Opole.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Demotywator: Napisał postów [34395], status [VIP]
Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.