Pierwsza edycja OLO przyciągnęła na start 12 zespołów. Jesienią rywalizacja piłkarzy amatorów w Opolu wystartuje na nowo.(Fot: archiwum)
Pierwsza edycja OLO zebrała na starcie 12 drużyn. Wśród nich znalazły się reprezentacji firm ze stolicy Opolszczyzny, studenci, a nierzadko też grupy przyjaciół z tego samego osiedla. Rywalizacja trwała prawie 3 miesiące i odbywała się co niedziela na boisku Orlik przy ul. Czaplaka (kampus Uniwersytetu Opolskiego). Z grona drużyn AZS PMWSZ Opole, Orlik Team, Holland Contracting, Wielkie Orły, Arsenal Opole, OKS Malinka, Chłopcy z Dambonia, Katowicka Team, Fatal Error, Itaka Opole, Masala Tea House oraz Śródmieście Opole najlepsi okazali się Chłopcy z Dambonia.
- Reaktywacja amatorskich rozgrywek piłkarskich w Opolu okazała się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie rozgrywkami już w ich trakcie było bardzo duże. Chcemy więc zebrać możliwie jak największą liczbę drużyn i ruszamy z jesienną edycją OLO – mówi Sławomir Kożuszko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. - To jasne, że pierwsza edycja pokazała pewne niedociągnięcia, ale udało nam się z nimi poradzić i mądrzejsi o te doświadczenia zapraszamy ponownie do zabawy. Mamy piękne obiekty sportowe, które nie mogą stać puste – podkreśla Kożuszko.
Minimalna liczba zawodników w jednej drużynie to 10 osób – maksymalna 15. Do zespołu można zgłaszać zawodników, którzy nie są członkami zespołów od A klasy wzwyż. Na boisku rywalizować będą 7 osobowe ekipy (6 zawodników w polu plus bramkarz). W porównaniu do I edycji rozgrywek obniżony został wiek zawodnika dopuszczonego do gry. - Przyjmowane będą zgłoszenia od 16-tego roku życia. Niepełnoletni uczestnicy OLO muszą jednak okazać zgodę opiekuna na udział w rozgrywkach – przypomina Radosław Mielec z MOSiR-u - Zmieniony został też termin rozgrywania spotkań. Mecze odbywać się będą w soboty od godziny 10.00 - dodaje Mielec.
Jeżeli do 2. edycji OLO zgłosi się min. 20 zespołów to rywalizacja odbywać się będzie w dwóch grupach na dwóch Orlikach – przy ul. Czaplaka i przy ul. Bielskiej. 5 najlepszych zespołów z obu grup w kolejnej edycji stworzy I ligę a 5 najgorszych II ligę. - Dzięki temu wprowadzimy dodatkowy element rywalizacji sportowej jakim są spadki i awanse. Rozgrywki zakończy mecz mistrzowski w którym spotkają się zwycięzcy obu grup – zapowiada dyrektor opolskiego MOSiR-u.
Zapisy zespołów przyjmowane są pod adresem mailowym zapisy@mosir.opole.pl. Karty zgłoszeniowe można pobrać na stronie www.mosir.opole.pl. Kwota wpisowego dla jednej drużyny wynosi 200 złotych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 września, a dzień później zaplanowano spotkanie organizacyjne kapitanów zespołów, na którym przedstawiony zostanie regulamin rozgrywek i harmonogram spotkań.
harry: Napisał postów [2393], status [Szycha]
Bo chłopcy z Dambonia są najlepsi nie dlatego, że tak się akurat udało, ale dlatego, że ciężko pracują. Czy pogoda czy też deszcz trenują twardo. Gratulacje.