- Autor: Mat
- Wyświetleń: 5631
- Dodano: 2014-03-14 / 22:37
- Komentarzy: 49
Edu Opole: Wybór szkoły przestaje być przypadkiem
Na zakończonych targach edukacji Edu Opole 2014 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym swoją ofertę zaprezentowało ponad 70 wystawców. Jeśli na imprezę wybrali się rodzice z kilkuletnim dzieckiem, to mogli mu zaplanować ścieżkę edukacji począwszy od przedszkola aż do szkoły wyższej. Wiele cennych rad czekało też na nauczycieli.
Poważna edukacja w dzisiejszych czasach zaczyna się od przedszkola. Co prawda najmłodszym czas powinien na tym etapie mijać maksymalnie beztrosko, ale 6-latek to, jak podkreślają eksperci, materiał dydaktycznie bardzo podatny. Nie może więc dziwić, że podczas targów w Opolu tak dużą część poświęcono właśnie przedszkolakom. - Indywidualne podejście do dziecka, oryginalny harmonogram zajęć to podstawa prawidłowej edukacji na tym etapie. Stąd nasza oferta na targach w ramach której przedstawiamy nauczycielom i rodzicom szereg zagadnień, rozwiązań i technik dydaktycznych – mówi Danuta Chrzanowska z wydawnictwa PWN.
Podczas Edu Opole zaprezentowano między innymi techniki rozwoju artystycznego przedszkolaków, sposoby rozwijania u nich sprawności psychosomatycznej oraz wspomagania rozwoju mowy a nawet zwracano uwagę na umiejętności interpersonalne nauczyciela. - Odpowiednia prezentacja nauczyciela, nawiązania odpowiedniej komunikacji z dziećmi oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych są szalenie istotnymi elementami pracy dyrektorów i nauczycieli placówek przedszkolnych – podkreśla Magdalena Skórkowska z PWN.
Okres szkoły podstawowej to z kolei dobry moment na urozmaicenie lekcji łamigłówkami. - Gry logiczne, planszowe, nawet zapałczane to świetny sposób na przebrnięcie często przez bardzo niepopularne fragmenty programu nauczania matematyki – przekonuje Michał Nowik z Opola, który wraz z żoną wydaje podręczniki i poradniki dotyczące łamigłówek. - Zapałki już dawno temu przestały pełnić swoją pierwotną funkcję. Małe patyczki od lat były wykorzystywane jako zaskakujące i zdumiewające elementy łamigłówek, które rzucają wyzwania i sprawiają dużo radości – zaznacza Nowik.
Ważnym elementem Edu Opole była też konferencja poświęcona kształceniu na potrzeby rynku pracy. - Współpraca szkół zawodowych i placówek z pracodawcami jest warunkiem niezbędnym do efektywnego kształcenia na potrzeby rynku pracy. Wymiana poglądów, doświadczeń w tym zakresie ze wszystkich zainteresowanych stron to cenny materiał, który może posłużyć konkretnym decyzjom – mówi Halina Bilik, Opolski Kurator Oświaty. - Oprócz przedstawicieli miasta Opola, marszałkostwa i urzędu wojewódzkiego rozmawiały ze sobą delegacje Ministerstwa Edukacji Narodowej, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, Izby Rzemieślniczej w Opolu, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki a także delegacje szkół – podkreśla Bilik.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
luxusowy: Napisał postów [22583], status [VIP]
Ja chodziłem 8 lat do podstawówki 4 klasy skończyłem i to mi wystarczy ;P