- Do odczytania tekstów Osieckiej, Kofty i Młynarskiego zaprosiliśmy znanych dziennikarzy, aktorów, artystów, m.in. Martynę Wojciechowską, Monikę i Zbigniewa Zamachowskiego - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.
Bohaterami wspominanego przez wielu koncertu była trójka polskich tekściarzy: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski oraz Jonasz Kofta. Autorzy wystawy chcą odtworzyć klimat tego koncertu.
- Do odczytania tekstów Osieckiej, Kofty i Młynarskiego zaprosiliśmy znanych dziennikarzy, aktorów, artystów, m.in. Martynę Wojciechowską, Monikę i Zbigniewa Zamachowskiego - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Wystawa będzie multimedialna, na monitorach będą wyświetlane wizualizacje, przygotowane przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego - dodaje.
Wystawie będzie towarzyszył film "Dobry wieczór, Opole! Festiwal-legenda", tworzony przez muzeum przy współpracy z TVP Rozrywka. To opowieść o historii opolskich festiwali opowiedziana przez konferansjerów. Narratorem będzie Artur Orzech, który opolski festiwal prowadził aż 20 razy. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny.
Prezydent Ryszard Zembaczyński zdradził też, że dopinane są ostatnie szczegóły koncepcji wystawy stałej. - Aby uzbroić przestrzeń muzeum w środki rażenia artystycznego potrzebne będzie 8 milionów złotych. Czy to dużo? Patrząc na inne przedsięwzięcia w Polsce o podobnym zasięgu odpowiadam: akurat - mówi prezydent Zembaczyński.
Wciąż nie wiadomo, kiedy stała ekspozycja zostanie zamontowana w muzeum. Na razie trwają ostatnie konsultacje, później trzeba będzie rozpisać przetarg na wykonawcę.
- Trzeba pamiętać, że projekt Danuty Słomczyńskiej ma już 3 lata i przez ten czas technologia poszła bardzo do przodu - zaznacza Jarosław Wasik. Dyrektor muzeum podkreśla też, że koncepcja jest bardzo skomplikowana dlatego wymaga wielu konsultacji.
krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha]
Chętnie obejrzę co posiada w swych zasobach muzeum piosenki.