- Autor: Greg
- Wyświetleń: 2727
- Dodano: 2014-07-22 / 08:25
- Komentarzy: 77
Powiat nyski działa na rzecz rodzin wielodzietnych
(Fot. Starostwo Powiatowe w Nysie)
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie jako jedyny w województwie opolskim realizuje pilotażowy projekt. W całej Polsce podobny projekt wdraża 40 powiatów. Chodzi o nieformalne partnerstwo instytucji, samorządów i firm, mające na celu wsparcie rodzin wielodzietnych.
W Domu Formacyjnym w Nysie w Centrum Rodziny zostało podpisane Porozumienie Partnerstwa „Powiat Nyski na rzecz wsparcia rodzin wielodzietnych”, które realizowane jest przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie w ramach projektu „Schematom Stop!".
Po zakończeniu pilotażowego programu - w marcu przyszłego roku doświadczenia z 40 powiatów w całym kraju zostaną zebrane i powstanie centralny, krajowy katalog dobrych praktyk umożliwiających pomoc dla rodzin wielodzietnych.
- W partnerstwie zadeklarowało udział 27 podmiotów z powiatu nyskiego widzących konieczność wzmocnienia działań, których celem jest wsparcie rodzin wielodzietnych z terenu powiatu nyskiego. Partnerstwo działa na zasadzie nieformalnej grupy partnerskiej, nie posiada osobowości prawnej, jest społeczne, o charakterze non – profit i działa na zasadzie dobrowolnego wkładu pracy partnerów - informuje Edyta Bednarska-Kolbiarz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Nysie.
Liderem Partnerstwa jest Powiatowy Urząd Pracy w Nysie. Projekt, realizowany od listopada 2013 roku do marca 2015 roku, obejmuje wsparciem 10 rodzin z trzech gmin powiatu nyskiego: Nysy, Głuchołaz, Łambinowic. Rodziny, które są klientami Ośrodków Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie skorzystają ze szkoleń zawodowych, programów pomocowych w zakresie integracji, warsztatów, porad specjalistów.
Na realizację projektu pozyskano 700 tysięcy złotych z funduszy unijnych. Rodziny korzystają m.in. ze szkoleń zawodowych, karnetów na basen i kręgielnię, a dzieci - z korepetycji. W sierpniu rodziny wyjadą na wakacje nad morze i w góry.
- Kolejne działania zakładają dalszą aktywizację rodzin w celu podjęcia zatrudnienia przez członków rodzin i wyjścia z uzależnienia od instytucji pomocowych. Rodziny, na zasadzie wzajemności, w ramach szkoleń wyremontują swoje mieszkania - dodaje Edyta Bednarska-Kolbiarz.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
monszerii: Napisała postów [567], status [rozpisany/na]
A dzieci----zawsze są i będą na pierwszym miejscu-----dziecko to świętość, skoro jest, to trzeba mu zapewnić wszystko co najlepsze!!