Nowa, elektroniczna tablica odjazdów i przyjazdów to tylko jeden z widocznych efektów remontu dworca.
Z okazji zakończenia remontu dworca Opole Główne w jego głównym holu zorganizowano w czwartek krótką uroczystość. Jej mocnym akcentem była oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Politechniki Opolskiej. Nie zabrakło też zaproszonych gości, którzy opowiadali o inwestycji.
- Mam nadzieję, że ten dworzec to dowód na to, że kolej polska jest przyjacielem Opola. Ufam, że będzie to świetna wizytówka miasta i że będzie dobrze służył nie tylko mieszkańcom ale wszystkim turystom odwiedzającym miasto – mówi Tadeusz Szulc, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu. - Zapewniam też, że będziemy dbać o ten dworzec a wkrótce dołączą do niego kolejne. Trwa inwestycja w Kędzierzynie-Koźlu, będziemy remontować następne – dodaje Szulc.
Administratorzy dworca podkreślali w czwartek dobrą współpracę z władzami Opola podczas realizacji inwestycji. - To pierwsza uroczystość otwarcia w której biorę udział jako prezydenta Opola, ale doskonale znam to zadanie, bo kiedy pracowałem w ratuszu to zapoznawałem się mocno z projektami tego remontu. Dzisiaj mogę tylko pogratulować wykonawcom, że tamte wizualizacje udało im się tak dobrze zrealizować – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który nowy dworzec otworzył razem ze swoim poprzednikiem, Ryszardem Zembaczyńskim. - Myślę, że brakuje tu jeszcze dobrego szyldu dla Stolicy Polskiej Piosenki. Zadbamy o to – zapowiada Wiśniewski.
Podczas uroczystości otwarcia nie zabrakło też pytań o przedłużający się termin oddania inwestycji. - Trzeba pamiętać, że w trakcie prac wielokrotnie mieliśmy odkrycia konserwatorskie. W związku z tym powstawało sporo dodatkowych zadań związanych z odtworzeniem bądź rewitalizacją konkretnych elementów obiektu. Jesteśmy jednak przekonani, że było warto bo dzięki temu na dworcu można dzisiaj podziwiać kasy z początku XX wieku czy okładzinę ścienną oraz płytki z motywami roślin w holu głównym – mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu.
W holu dworca pojawiła się też nowoczesna, elektroniczna tablica przyjazdów i odjazdów pociągów. Wykonawca inwestycji zapewnił też, że zlikwidowane zostały też wszelkie bariery architektoniczne, ograniczające poruszanie się osób niepełnosprawnych. W budynkach głównym oraz wejściowym działają też 4 windy.
[moderacja]: Napisał postów [31356], status [VIP]
[moderacja]