• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 1776
    • Dodano: 2015-09-30 / 16:50
    • Komentarzy: 1

    Teatr Lalki i Aktora pomaga dzieciom odkrywać talenty

    (Fot. Dżacheć)

    Na zorganizowanej dziś konferencji "Edukacja teatralna w opolskich placówkach oświatowych" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora spotkali się przedstawiciele placówki wraz z dyrektorami opolskich przedszkoli i szkół. Omawiano pozytywny wpływ teatru na rozwój dzieci.


    - Sztuki, które wystawiamy, powinny dotyczyć rzeczy istotnych dla życia człowieka. Każdy z nas pyta sam siebie: skąd się wziąłem, dokąd idę, kim jest Bóg? My pomagamy w pewnym sensie zrozumieć te kwestie - tłumaczy Krystian Kobyłka, dyrektor teatru.

    Jak mówi Kobyłka, głównym odbiorcą sztuki w opolskim Teatrze Lalek są dzieci. - Szkoła jest dla nas podstawowym partnerem w szeroko rozumianej edukacji. My tworzymy dzieło sztuki i staramy się ułatwić jego odbiór, m.in organizując warsztaty dla dzieci i rodziców. Pamiętajmy też, że ma to bardzo dobry wpływ na rozwój emocjonalny i intelektualny naszych pociech.

    Jak słyszymy, teatr pomaga także w odnajdywaniu własnych talentów, czego przykładem ma być Karolina Kaleta, tegoroczna absolwentka II LO w Opolu. - Karolina w pewnym sensie wyrosła w naszym teatrze. Już jako kilkulatka przychodziła wiele razy na nasze sztuki. Dziś sama pisze scenariusze. Gdy przeczytałem jej ostatnie dzieło, zacząłem się poważnie zastanawiać, czy nie wystawić tego w teatrze! Jest naprawdę bardzo zdolna - przyznaje z dumą Krystian Kobyłka.

    Według szacunków, Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki odwiedza ok. 40 tysięcy widzów rocznie.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2015-09-30 20:47:58 [83.27.27.*] id:1380607  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18107], status [VIP] Reputacja
    ale tu aktywność, no gdzie te "... 40 tysięcy widzów rocznie" ? :D

    Nick:
    Treść: