Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

    zaprasza na:

    Brzechwatorium

    26

    października

    2024

    SOBOTA

    ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
    77 454 23 36
    Wstęp od 7 lat
    Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
    Ceny biletów

    wstęp:

    Ulgowy 32 zł | Normalny 35 zł | Grupowy 30 zł

    Start imprezy

    start imprezy:

    11:30

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    Brzechwatorium
    wiek: od lat 7
    czas trwania: 70 minut

    Wiersze Jana Brzechwy zawsze miały niesamowitą moc. Przebija z nich wielka wyobraźnia i kreatywność autora. Jest w nich dowcip, mnóstwo emocji, mądrość i zaskakująca puenta, ale także rym i rytm, dzięki czemu wiersze są łatwe do zapamiętania. Recytują je najmłodsze dzieci, które uczą się ich na pamięć od swoich rodziców i dziadków. Niewątpliwie, Brzechwa to jeden z najbardziej znanych autorów klasyki polskiej (nie tylko!) dla dzieci. Nic więc dziwnego, że podczas poszukiwania najlepszej polskiej literatury, słowacki reżyser Marián Pecko, trafił na tę wartościową i wielopłaszczyznową twórczość. A jak się okazuje, poezja, która od lat popularna jest w naszym kraju, którą znamy z dzieciństwa i jako dorośli czytamy dzieciom, nie jest powszechna u naszych sąsiadów. I to jest jeszcze jeden powód, by nasze artystyczne poszukiwania ująć jako teatralny "zoom na Brzechwę".

    Skąd pomysł na tytuł "Brzechwatorium"? Jak przystało na twórczość poety, wyjaśnimy za pomocą rymów.

    Brzechwatorium - laboratorium: bo Duża Scena, na której przygotowujemy premierową realizację, to miejsce, gdzie bliżej przyglądamy się i badamy twórczość Jana Brzechwy. Poszukujemy zarówno tych mało znanych, jak i najbardziej popularnych utworów, jak np. słynna "Samochwała" czy uwielbiany przez najmłodszych "Entliczek-pentliczek".

    Brzechwatorium - repetytorium: bo wielu z nas tę poezję zna i pamięta! A jeśli przypadkiem znakomite wiersze nam umknęły, to wspólnie je sobie powtórzymy. Może wystarczy pierwszy wers, by resztę wyrecytować z pamięci?

    Brzechwatorium - sanatorium: bo właśnie tam umiejscowimy akcję naszego spektaklu! A przedstawienie - tak jak dobra poezja, muzyka i po prostu sztuka, może być lekarstwem na lepsze samopoczucie!

    Podkreślając aspekt wielopokoleniowości, na nasz familijny spektakl zapraszamy całe rodziny. A szczególnie zaproszenie kierujemy do seniorów. Namawiamy wnuki, by zabrały na spektakl swoich dziadków i w ten sposób spędzili czas wspólnie, co dla wszystkich będzie ważne i wartościowe. Tą premierą, chcemy także powiedzieć najmłodszym, by zawsze pamiętali o swoich dziadkach i starszych rodzicach, odwiedzali, dzwonili i rozmawiali. Bo relacje i więzi są czymś absolutnie niezbędnym do dobrego stanu ducha, lepszego samopoczucia i tego, by zawsze - niezależnie od wieku - zachować w sobie uśmiech i radość dziecka!

    Repertuar OTLiA>>