- Autor: kam_ila
- Wyświetleń: 3697
- Dodano: 2022-08-01 / 08:30
- Komentarzy: 7
Pamiętaj, by podczas upałów odpowiednio zadbać o zwierzęta
Okres upałów może przyczynić się nie tylko do zagrożenia egzystencji dla zwierząt, ale także może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
W upalne dni, jakie towarzyszą nam od blisko miesiąca nie możemy zapominać o naszych czworonożnych przyjaciołach. Dostęp do wody to podstawa, a najlepiej by zwierzaki nie przebywały bezpośrednio na słońcu.
Naprzeciw oczekiwaniom właścicieli psów wychodzi wiele restauracji posiadających ogródek zewnętrzny. Coraz częściej możemy spotkać się z miłym gestem w postaci miski ze świeżą wodą. Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu może doprowadzić nie tylko do złego samopoczucia naszych pupili, ale także do pogorszenia stanu zdrowia, a nawet śmierci.
Pamiętajmy, aby:
1. Pies miał zawsze przy budzie w miejscu nienasłonecznionym miskę ze świeżą wodą.
2. Buda i kojec nie były trwale wystawione na działanie promieni słonecznych - wybierzmy miejsce stale zacienione dla przebywania psa.
3. Wybierać w miarę możliwości miejsca do spaceru tam gdzie pies ma możliwość kąpieli i ochłodzenia się, zabierzmy ze sobą mokry ręcznik lub spryskiwacz z wodą.
4. Zabierać ze sobą świeżą zimną wodę, aby pies mógł zaspokoić pragnienie podczas spaceru, w gorące dni wybierajmy czas przechadzki z czworonogiem rano i wieczorem.
5. Zabierając psa do samochodu podczas upałów nigdy nie zostawiać go samego wewnątrz pojazdu! Używajmy osłon od słońca. W trakcie podróży zatrzymujmy się co 2-3 godziny, aby psa wyprowadzić na spacer.
6. W przypadku zauważenia psa lub innego zwierzęcia zamkniętego w samochodzie, bezzwłocznie zawiadamiajmy policję nr alarmowy to: 997 lub Straż Miejską nr alarmowy to: 986. Wybicie szyby w aucie w celu ratowania umierającego zwierzęcia jest uznane za stan wyższej konieczności.
7. Wystawić miseczki z wodą w miejscu nienasłonecznionym dla kotów wolno bytujących i ptaków - one też potrzebują wody
Udar u psa charakteryzuje się silnym ziajaniem i ślinieniem. Jeśli zauważymy te objawy oczyśćmy psu pysk ze śliny aby ułatwić oddychanie i zmoczmy mu głowę zimną wodą. Owińmy tułów psa wilgotnym ręcznikiem i polewajmy go wodą, dajmy mu pić.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Bodziulla: Napisał postów [2057], status [Szycha]
A tymczasem właściciele psów nie pamiętają, o tym, że są inni przechodnie, pozostawianie psów pod sklepami (nie przejmują się ujadaniem swojego niby pupila, że ktoś mieszka, przy sklepie, poczcie). zadziwia mnie fakt posiadania psa, właściciel w praktyce poświęca swojemu ulubieńcowi może do 2h na dobę, a potem psa pozostawia w domu na resztę dnia?