Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

    zaprasza na:

    Na mongolskim stepie - rodzinne spotkanie podróżnicze z Mateuszem Świstakiem ***4 Strony Marzeń***

    26

    września

    2024

    CZWARTEK

    Minorytów 4
    77 454 80 30
    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
    Ceny biletów

    wstęp:

    wstęp wolny

    Start imprezy

    start imprezy:

    18:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    Na mongolskim stepie - rodzinne spotkanie podróżnicze z Mateuszem Świstakiem ***4 Strony Marzeń***
    Filia nr 4 MBP, ul. Książąt Opolskich 48-50
    26 września 2024 r. (czwartek), godz. 18:00
    wstęp wolny


    **Spotkanie jest częścią cyklu RODZINNYCH SPOTKAŃ PODRÓŻNICZYCH "4 STRONY MARZEŃ".

    Mongolia to miejsce, gdzie wzrok ledwie sięga horyzontu. To Kraj Niebieskiego Nieba, wielkich stepów i gór widocznych gdzieś w oddali. Miejsce, gdzie bez konia człowiek nie mógłby przetrwać.

    Podczas spotkania "Na mongolskim stepie" poznacie uroki życia w siodle. Dowiecie się, gdzie to siodło zostawić, dlaczego drzwi do mongolskiego domu są tak pięknie malowane, a buty wyglądają, jakby ktoś pożyczył je od elfów świętego Mikołaja.

    Posłuchacie mongolskich pieśni, dowiecie się czym jest jurta i jak ważna była w niej kobieta. Wysłuchacie także opowieści, które snute były przy mongolskich ogniskach.

    A spotkanie poprowadzi Mateusz Świstak, którego dobrze znacie z poprzednich edycji "4 Strony Marzeń". To ten gagatek, który jest głośniejszy niż wszystkie dzieci na sali, wulkan energii, który OPOWIADA CAŁYM SOBĄ! Świstak to Świstak, jeśli jeszcze nie mieliście okazji go spotkać, to koniecznie musicie go zobaczyć na żywo!

    *Mateusz Świstak - opowiadacz, edukator, pisarz i podcaster. Prowadzi bloga basnienawarsztacie.pl. Od ponad 10 lat próbuje rozkołysać wyobraźnię swoich słuchaczy i dzięki słowom przenieść ich do krainy, gdzie możliwe jest absolutnie wszystko. Opowiada dużym, opowiada małym, opowiada dla grup kameralnych i dla wielkich audytoriów. Już trzykrotnie współpracował z Instytutem Książki przy kampanii "Mała książka - wielki człowiek", a także z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przy projekcie "Bądź z innej bajki - (nie)bezpieczni w sieci". Udziela się na festiwalach - nie tylko występując, ale też prowadząc sceny dziecięce (np. Jarocin Festiwal i Festiwal im. Jerzego Pilcha - Granatowe Góry), tworzy storytelling do polskich parków rozrywki (m.in. Rabokland, Kosmiczne Ranczo), pisze scenariusze do gier fabularnych, przygotowuje podcasty o Śląsku (dla Regionalnego Instytutu Kultury) i własny podcast "Nie żyli długo i szczęśliwie". Finalista konkursu Storymakers, stypendysta MKiDN, laureat w międzynarodowym projekcie Orfeo&Majnun i laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren, na najlepszą książkę dla młodzieży. Autor dwóch przewodników po Śląsku i okolicach. Prywatnie fan jazzu i "Star Treka".