- Wyświetleń: 3031
- Dodano: 2016-09-16 / 08:00
- Komentarzy: 0
- Artykuł sponsorowany
Polityka otwartych drzwi w Capgemini
Chcesz, aby praca dawała na co dzień satysfakcję i pozwalała realizować różne wyzwania? Zależy Ci na rozwoju kariery i łączeniu życia prywatnego z zawodowym? Jeśli tak, to zachęcamy do poznania Capgemini.
Andrea Wojtyra to Specjalista ds. Wsparcia Klienta niemieckojęzycznego związana z firmą od czterech lat. Jest jednocześnie energiczną mamą niespełna dwuletniego Jakuba. Jej największą obawą było to, czy po urodzeniu dziecka będzie w stanie pogodzić pracę z obowiązkami rodzinnymi. Podobne pytanie zadawała sobie Agnieszka Szynol, pracująca w Capgemini od prawie pięciu lat Senior Service Center Analyst, której córka Maja ma obecnie 1,5 roku. Oprócz obaw związanych z nowymi wyzwaniami, w tym godzeniem obowiązków, wspomina także kwestię przystosowania się po przerwie w pracy. Jednak odpowiedzialny pracodawca rozumie, że pracownicy znajdują się w różnych sytuacjach, i chcą łączyć życie prywatne z rozwojem zawodowym. – Standardem Capgemini jest pozytywne nastawienie do młodych mam, co zapewnia nam przede wszystkim komfort psychiczny – mówi Andrea, zwracając uwagę na jeszcze jeden bardzo istotny, a często zaniedbywany przez firmy aspekt.
Być w kontakcie
Jak przygotować się do pracy po dłuższej nieobecności? – W przypadku powrotu do tego samego zespołu, na pewno warto być w kontakcie z managerem czy kolegami lub koleżankami, by być na bieżąco ze zmianami i podtrzymywać dobrą atmosferę – radzi Agnieszka. Stały kontakt ze współpracownikami utrzymywała podczas urlopu macierzyńskiego również Andrea. Przyznaje także, że stale obserwowała poprzez Facebooka to, co dzieje się w firmie.
Elastyczność
Andrea dobrze wspomina swój powrót do pracy po urodzeniu dziecka: – Zanim po prawie półtorarocznej przerwie wróciłam na dobre do bieżących obowiązków, miałam możliwość zaktualizować swoją wiedzę poprzez szkolenia – mówi. Z kolei Agnieszka zauważa, że w takiej sytuacji możliwe jest także rozpoczęcie pracy w niepełnym wymiarze godzin, dzięki czemu stopniowo można się przystosować do nowych okoliczności. – Głównymi wyzwaniami są problemy z dyspozycyjnością i konkurencyjnością. Młode mamy często nie mogą sobie pozwolić na pracę w ramach pełnego etatu w godzinach narzuconych przez pracodawcę – zaznacza pracująca obecnie na 3/4 etatu Agnieszka. Dlatego Capgemini oferuje elastyczne godziny pracy. Jest to rozwiązanie, z którego korzystają zresztą nie tylko pracownicy posiadający dzieci. Komfort związany z takimi warunkami podkreślają także osoby, które chociażby dojeżdżają do miejsca zatrudnienia z okolicznych miejscowości. Nowy grafik ustalany jest co kwartał, a pracownicy przekazują Team Managerom informacje dotyczące preferowanych zmian. – Do biura w Opolu dojeżdżamy m.in. z Kluczborka, Zawadzkiego, Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla, Prudnika, Głogówka i wielu innych miejscowości. Z doświadczenia wiem, że można się „dogadać” w celu wspólnych dojazdów – mówi Agnieszka Stein, Quality Manager zatrudniona w firmie w 2014 r.
Atmosfera i widoki
Z małej miejscowości położonej ok. 10 km od Opola dojeżdża do pracy także Paweł Maculak, Asystent ds. Wsparcia Technicznego. Zanim przeszło rok temu związał się z Capgemini, przez 11 lat pracował za granicą. – Decydując się z żoną na powrót do kraju, od razu pomyślałem o Capgemini jako potencjalnym pracodawcy. Wcześniej poznałem tę firmę we Wrocławiu, gdzie także chciałem podjąć pracę, ale ostatecznie nie zdecydowałem się wówczas na powrót do Polski. Jednak motywacja była i jest ogromna, ponieważ Capgemini pozwala na wszechstronny rozwój i dba o swoich pracowników – zaznacza. Co ciekawe, Paweł niedawno próbował swoich sił jako Kierownik Zespołu w innej firmie. – Szybko przekonałem się jednak, że atmosfera panująca w tamtej korporacji nie uszczęśliwiła mnie tak, jak ta w Capgemini. Po miesiącu postanowiłem wrócić, ponieważ poza miłą atmosferą, można mówić także o większych szansach na awans i rozwój – podsumowuje Paweł.
Wachlarz świadczeń
Wspomnianą atmosferę pracy kreuje kilka czynników. Obok jasnej ścieżki kariery równie ważne są benefity, jakie firma oferuje pracownikom. Andrea szczególnie ceni sobie to, że zarówno ona, jak i jej mąż i dziecko są objęci prywatną opieką medyczną. Możliwe jest także korzystanie z ubezpieczenia czy chociażby pakietów MyBenefit, które można wykorzystać na zajęcia sportowe, ofertę kulturalną czy płacąc za zakupy. Odpowiednie warunki pracy to także te, w których dba się o relacje pracowników. Dlatego raz w roku Capgemini organizuje tzw. Away Day, czyli wyjazd integracyjny, a dodatkowo inicjowane są wyjścia całego zespołu np. do restauracji czy na kręgle.
Dzięki przyjętym standardom Capgemini tworzy przyjazne miejsce pracy i możliwość stałego rozwoju zawodowego w ramach jasno określonej ścieżki kariery.
W związku z dynamicznym rozwojem działu Cloud Infrastructure Services w Opolu obecnie Capgemini prowadzi rekrutacje na stanowiska dla osób posługujących się językiem niemieckim oraz niderlandzkim. Możliwy jest także udział w Programie rozwojowym „Clic`kaj po niemiecku”.
Mieszkasz w województwie Opolskim lub jesteś gotowy do zmiany miejsca zamieszkania? Zachęcamy do aplikowania! praca.pl@capgemini.com
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.