Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

    zaprasza na:

    Opowieści piaskiem pisane

    10

    listopada

    2024

    NIEDZIELA

    ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
    77 454 23 36
    Wstęp od 6 lat
    Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
    Ceny biletów

    wstęp:

    Ulgowy 30 zł | Normalny 35 zł | Grupowy 27 zł

    Start imprezy

    start imprezy:

    11:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    Opowieści piaskiem pisane
    Wiek: dzieci od lat 6

    "Opowieści piaskiem pisane" to spektakl o Słowie. To Słowo szerzy się od wielu lat, lecz historia, którą ono pisze, jeszcze nie ma końca. To Słowo, niegdyś tak wyczekiwane, to skarb, nadzieja i pamięć, jakie ze sobą niesie. Wciąż możemy się w nie wsłuchiwać, rozważać je i próbować zrozumieć. To Słowo może być wszędzie, pomiędzy nami, pod stopami i w ziarenkach piasku. A my możemy łatwo po nie sięgnąć i podać dalej. To Słowo jest dla wszystkich.

    "Opowieści piaskiem pisane" to kontynuacja przedstawienia "Prastare opowieści" - realizacji wyprodukowanej w 2022 roku, która oparta była na przypowieściach zawartych w Starym Testamencie. W obydwu spektaklach, na podstawie wybranych treści biblijnych, twórcy mierzą się z problemami świata współczesnego i traktują Biblię jako źródło niewyczerpanych i uniwersalnych prawd o świecie i człowieku. I do teatralnych rozmów zapraszają najmłodsze dzieci, do których spektakle są adresowane.

    W naszej premierze, użyte formy wykonane będą z naturalnych zasobów ziemi, zaczerpniętych ze świata żywiołów. Piasek - od zawsze kojarzony z nieuniknionym upływem czasu - przypominać będzie o ulotności, nietrwałości świata. Wykorzystane w scenografii organiczne elementy: konary, korzenie, gałęzie i sęki, nadawać będą kształt lalkom. Scenografia, podkreślająca naturalne piękno środowiska, to nasze zaproszenie skierowane do widzów, by wejrzeć w głąb siebie, ale i zachwycić się otaczającym nas światem. Prawdziwe brzmienia ziemi, wykorzystamy także w dźwiękach płynących ze sceny, by i w tej kwestii zwrócić uwagę na bogate możliwości natury.

    Naszą realizacją chcemy rozwinąć nie tylko empatię w młodych odbiorcach, ale i chęć bycia uważnym, czułym i wrażliwym. Zatem obok naturalnych elementów, w spektaklu pojawi się kamera na żywo, przekierowująca uwagę na detal, który pozwoli widzom wniknąć w głąb materiałów i form. A w tym, tak ważny w symbolice spektaklu piasek, który poddawany pracy na scenie, będzie raz tłem, a raz bohaterem tej niezwykłej, alegorycznej opowieści.

    Repertuar OTLiA>>