Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Muzeum Śląska Opolskiego

    zaprasza na:

    Oprowadzanie literackie: "Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny." Jan Cybis, teksty przekorne.

    19

    października

    2024

    SOBOTA

    ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole
    77 453 66 77
    Muzeum Śląska Opolskiego
    Ceny biletów

    wstęp:

    wstęp wolny

    Start imprezy

    start imprezy:

    15:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    "Kto jest odbiorcą mojego płótna? Nie wiem. Ja sam? Rozwiązanie zanadto platoniczne" - napisał Jan Cybis w swoich notatkach. Zapraszamy na oprowadzanie, w trakcie którego zanurzymy się w barwy i słowa artysty. Prześledzimy jego twórczy życiorys, inspiracje i fazy twórczości, a także wraz ze Słuchaczkami i Słuchaczami przeczytamy obszerne fragmenty z "Notatek malarskich". Jaki portret artysty wyłania się z jego słów? Co sądził o Picassie, co o van Goghu, co o malarstwie abstrakcyjnym?

    Termin: 19.10.2024, godz. 15:00
    Tytuł: Najpodlejszy wynalazek człowieka. Aparat fotograficzny. Jan Cybis, teksty przekorne. Oprowadzanie połączone z czytaniem fragmentów tekstów artysty

    Wiek: Młodzież, Dorośli
    Koszt: udział bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna tel. 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt - nd)
    Liczba uczestników: 20
    Prowadząca: Justyna Oleksy
    Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10

    ----

    Justyna Oleksy - zawodowo związana z Pawilonem Czterech Kopuł. Założycielka Teatru Czterech. Porusza się w przestrzeni performansu i edukacji.
    W praktykach twórczych eksploruje obszary połączeń między dziedzinami sztuk. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. Współpracuje z Muzeum Śląska Opolskiego - powołała grupę twórczą PRALNIA, działającą we wnętrzach Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9.

    Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing).
    We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ w Sokołowsku) podejmuje i prowokuje współprace w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.

    Praktykę zawodową łączy z twórczą, tworząc w muzeach i galeriach performanse o naturze site-specific, będące odpowiedzią na narracje poszczególnych wystaw.
    Dotyka ruchu, słowa, teatru i sztuki współczesnej.