października
2024
WTOREK
wstęp:
wstęp wolny/zapisy: 77 454 80 30 w. 302
start imprezy:
10:00
rezerwacje:
BRAK INFORMACJI
28 października 2024 | 18:00
hol MBP, ul. Minorytów 4
wstęp wolny
Zapraszamy na wyjątkową wystawę, podczas której Vena Naskręcka zaprezentuje przestrzenną instalację stworzoną z papierowych przedmiotów, dźwięków i powietrza. Ta nietypowa kompozycja ożywi przestrzeń, zachęcając do głębokiej kontemplacji osobistych wyborów oraz refleksji nad pochodzeniem i wartością otaczających nas rzeczy.
W ramach projektu artystka wykorzysta przedmioty z recyklingu - niechciane i porzucone - dając im nowe życie i znaczenie.
W trakcie trwania wystawy zaplanowane jest specjalne wydarzenie performatywne, podczas którego Vena wspólnie z publicznością stworzy "papierowy" utwór - będzie to unikalne doświadczenie łączące sztukę wizualną z działaniem dźwiękowym.
Warsztaty dla dzieci z Veną Naskręcką
29 października 2024 | 10:00
sala konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
Obowiązują zapisy: 77 454 80 30 w. 302
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla dzieci, które otworzą drzwi do świata kreatywnej zabawy z papierem i papierowymi przedmiotami! Podczas zajęć wspólnie odkryjemy, jak z pomocą starych książek, gazet oraz innych odrzuconych materiałów papierowych stworzyć coś zupełnie nowego i unikalnego.
Warsztaty skupią się na budowaniu relacji z przedmiotami - ożywimy je poprzez ruch, dźwięk oraz interakcje między uczestnikami. To nie tylko szansa na twórczą ekspresję, ale też na głębsze spojrzenie na otaczające nas rzeczy, odkrycie ich potencjału i danie im drugiego życia.
Vena Naskręcka - urodzona w 1986 roku, absolwentka Munster Technological University
w Cork i Akademie Minerva w Groningen. Zajmuje się sztuką performance oraz tworzeniem interdyscyplinarnych instalacji, śmiało łącząc dziedziny nauki i sztuki. W swoich pracach Vena nawiązuje dialog pomiędzy przedmiotami i cielesnością, widząc w tej relacji możliwości odbudowy wrażliwości i świadomości wobec natury i drugiego człowieka. Uczestniczka licznych wystaw i projektów w kraju i za granicą m. in Festiwal Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Pint of Science Festival w Nottingham, wystawa duo w Reykjanes Art Museum w Keflaviku, Rezydencja taneczna Dansverkstaedid w Reykjaviku. Otrzymała nagrodę Klaas Dijkstra Akademieprijs and Promotion Grant za najlepszy dyplom Akademii Minerva. Obecnie mieszka i tworzy na Islandii, gdzie prowadzi warsztaty performatywne dla Islandzkiego Czerwonego Krzyża i warsztaty integracyjne dla gminy Reykjanesbaer. Vena jest aktywistką społeczną zaangażowaną w sprawy osób z niepełnosprawnościami.
Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.