listopada
2024
PONIEDZIAŁEK
wstęp:
zapisy
start imprezy:
11:57
rezerwacje:
BRAK INFORMACJI
Termin: 16.11.2024, godz. 12:00
Tytuł: Kolory, słowa, fragmenty, nowe sensy. Warsztaty kolażu
Wiek: 6+
Prowadząca: Justyna Oleksy
Miejsce: Galeria MŚO, ul. Ozimska 10
Koszt: udział bezpłatny. Rezerwacja telefoniczna od 2.11.2024: 77 44 31 754 (kasa muzeum) bezpłatne. Liczba uczestników ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
Trochę słów, trochę obrazów, trochę kleju i... mnóstwo wyobraźni! Zaopatrzeni w te przybory w ramach sobotniego pogotowia twórczego stworzymy wyjątkowe kolaże, które będą okładkami notatników. Jakie nowe połączenia powstaną z malarskich plam Jana Cybisa i słów wyjętych z jego notatek? Przekonajmy się w działaniu.
Biogram prowadzącej:
Justyna Oleksy - zawodowo związana z Pawilonem Czterech Kopuł. Założycielka Teatru Czterech. Porusza się w przestrzeni performansu i edukacji.
W praktykach twórczych eksploruje obszary połączeń między dziedzinami sztuk. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. Współpracuje z Muzeum Śląska Opolskiego - powołała grupę twórczą PRALNIA, działającą we wnętrzach Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9.
Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing).
We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ w Sokołowsku) podejmuje i prowokuje współprace w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.
Praktykę zawodową łączy z twórczą, tworząc w muzeach i galeriach performanse o naturze site-specific, będące odpowiedzią na narracje poszczególnych wystaw. Dotyka ruchu, słowa, teatru i sztuki współczesnej.
Warsztaty sfinansowane przez Unię Europejska NextGenerationEU oraz Samorząd Województwa Opolskiego w ramach projektu Świat w obiektywie. Tradycja i innowacja