grudnia
2024
CZWARTEK
wstęp:
zapisy
start imprezy:
16:30
rezerwacje:
BRAK INFORMACJI
TERMIN: 5 grudnia, godzina 16:30-18:00.
MIEJSCE: Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, ul. Minorytów 4.
DLA KOGO: kadr kultury, edukatorów, bibliotekarzy, osób zainteresowanych sztuką i nowymi technologiami. Udział jest bezpłatny, ale wymagane są
Udział jest bezpłatny, ale wymagane są ZAPISY: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=7858
Zastanawialiście się może, jak nowe technologie, ich potencjał i zagrożenia przedstawiać dzieciom i młodzieży? Może poprzez świetne historie?
Podczas szkolenia przedstawimy Wam książki, które przyjdą z pomocą! Opowiemy o tym, jak wykorzystują motyw nowych technologii, i jak przestrzegają przed uzależnieniami.
W drugiej części przyjrzymy się potencjałowi, jaki drzemie w nowych technologiach, w tym - AI Generative i zastanowimy, jak można ten potencjał wykorzystać do działań upowszechniających czytelnictwo.
Punktem wyjścia będzie wystawa plenerowa Wrażliwe jak dziecko, którą można oglądać przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, łącząca prace ilustrujące najważniejsze problemy młodych ludzi oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu nowych technologii.
Na szkoleniu zdradzimy, jak można wykorzystywać nową technologię w projektach kulturalnych na podstawie działań realizowanych przez Fundację Czas Dzieci. Opowiemy na co warto zwrócić uwagę, a gdzie istnieje możliwość optymalizacji kosztów. Podzielimy się także wyzwaniami napotkanymi w trakcie realizacji projektów. Spotkanie będzie także okazją do skonsultowania własnych idei i weryfikacji ich wykonalności, a także zdobycia praktycznych informacji, jak zadbać o bezpieczeństwo i aspekty prawne przy wykorzystaniu AI.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają upominki książkowe oraz imienne certyfikaty.
Zapraszamy!
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=7858.
O prowadzących:
Agnieszka Karp-Szymańska - Ukończyła studia na kierunku filologia polska, ze specjalizacją dydaktyczną (UP, Kraków) oraz studia podyplomowe z zarządzania w kulturze (UJ, Kraków), a także studia z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży (UW, Warszawa). Specjalistka UX Designer (SWPS, Wrocław), specjalizująca się w badaniu potrzeb i projektowaniu doświadczeń, również w dziedzinie kultury. Od przeszło 18 lat pracuje jako animatorka kultury, związana z branżą wydawniczą, wydarzeniami kulturalnymi promocją czytelnictwa.
Twórczyni i współwłaścicielka portalu CzasDzieci.pl, a także założycielka i prezeska zarządu Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.
Tomasz Szymański - Specjalista łączący świat nowoczesnych technologii z mediami, edukacją kulturalną i sztuką. Z wykształcenia inżynier automatyki i robotyki (AGH), z pasji innowator, który sprawia, że zaawansowane rozwiązania technologiczne stają się użyteczne dla sektora kreatywnego. Przez kilkanaście lat swojej kariery w biznesie mediowym stworzył szereg innowacyjnych aplikacji i platform internetowych, które zmieniły sposób, w jaki odbiorcy doświadczają treści cyfrowych.
Jego podejście do technologii w sztuce i mediach wyróżnia się unikalnym połączeniem technicznej wiedzy z głębokim zrozumieniem potrzeb artystów i odbiorców kultury. Szczególnie koncentruje się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji i innych innowacyjnych technologii by łączyć tradycyjne rozwiązania z nowoczesnymi mediami. Tworzy spersonalizowane, interaktywne doświadczenia dla publiczności, jednocześnie przekonując że nowa technologia nie tylko nie konkuruje z kulturą i sztuką ale skutecznie ją wspiera.
Sfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU.