Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

    zaprasza na:

    Sztandary i jedwab - wystawa Małgorzaty Szymańskiej-Cegiełki

    10

    stycznia

    2025

    PIĄTEK

    Minorytów 4
    77 454 80 30
    Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
    Ceny biletów

    wstęp:

    wstęp wolny

    Start imprezy

    start imprezy:

    00:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    Sztandary i jedwab - wystawa Małgorzaty Szymańskiej-Cegiełki
    10 stycznia 2025 | 18:00
    Fotogaleria i Mała Galeria

    Ekspozycję można oglądać do 31 stycznia

    Prace prezentowane na wystawie to rysunki tuszem, jedwabne sztandary oraz książki z elementami jedwabiu we własnej interpretacji plastycznej tematu.

    Sztandary jedwabne malowane są na naturalnym jedwabiu, tkaninie delikatnej, zwiewnej i kapryśnej. Wykonanie ich to trudna, mozolna praca. Wymaga skupienia i precyzji.

    Książki z elementami jedwabiu są zapisem treści, kształtu i koloru, to oglądanie strona po stronie i patrzenia z każdej strony. Zabawa w poszukiwaniu formy w zakładkach, nacięciach, fałdach, ażurach. Można je swobodnie interpretować i doceniać zawarte w nich myśli.

    Małgorzata Szymańska-Cegiełka - studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Dyplom otrzymała w 1981 roku w pracowni wnętrz prof. Władysława Winczego i w pracowni malarstwa prof. Józefa Hałasa.

    Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Przez wiele lat organizowała Międzynarodowe Plenery Interdyscyplinarne w Polsce i Niemczech. Przez długie lata pracowała jako nauczycielka plastyki i historii sztuki. Z racji wykształcenia starała się, by jej lekcje były niepowtarzalne, niebanalne, kreatywne.

    Jedną z najbardziej bliskich jej technik malarskich jest akwarela, malarstwo na jedwabiu oraz rysunek tuszem. Akwarela i malowanie na jedwabiu, pozwala na stosowanie unikatowych, indywidualnych rozwiązań artystycznych. Raz położonej błędnie pędzlem plamy nie da się zetrzeć. Lubi to ryzyko wszystko musi się udać za pierwszym razem.