- Autor: Majlan
- Wyświetleń: 2487
- Dodano: 2016-12-01 / 16:49
- Komentarzy: 4
Światowy Dzień AIDS. "Szybka diagnoza pozwala pacjentowi normalnie żyć".
W Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się dziś konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia AIDS, w czasie której uświadamiano pielęgniarki i położne na temat właściwej profilaktyki mającej uchronić je przed zarażeniem wirusem HIV.
Konferencja nieprzypadkowo została zorganizowana właśnie w PMWSZ. - Pokazujemy przyszłym i obecnym pracownikom służby zdrowia, jak unikać zakażenia, gdyż od przestrzegania odpowiednich procedur zależy tak naprawdę zdrowie zarówno ich samych, jak i ich pacjentów – mówi Beata Kubica, dyrektor Poradni Towarzystwa Rozwoju Rodziny, organizatorka dzisiejszej konferencji.
- Należy jednak pamiętać, że tak naprawdę nikt z nas – bez względu na wiek, zawód czy płeć - nie powinien lekceważyć ryzyka zarażeniem się HIV. Niegdyś w statystykach przodowali narkomani wstrzykujący narkotyki dożylnie, później byli to mężczyźni uprawiający stosunki z innymi mężczyznami, a dziś na czele znajdują się osoby heteroseksualne w przedziale wiekowym 20-40 lat – słyszymy.
Jednocześnie nasza rozmówczyni zachęciła wszystkich opolan do badań na obecność wirusa HIV w organizmie. - Można je wykonać bezpłatnie i anonimowo w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ulicy Damrota 6 w każdą środę i piątek w godzinach 16:00 – 19:30 – słyszymy.
- Szybkie zdiagnozowanie choroby i zastosowanie odpowiedniej terapii może spowodować, że nawet osoba z AIDS będzie mogła czynnie korzystać z życia – podsumowuje Kubica.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
OP66: Napisała postów [20], status [nowy]
ZDROWYM BYĆ !!! Miłe słowa każdej osobie. Natomiast słowa w innym wymiarze brzmią ELEKTRYZUJĄCO !!! Ludzka solidarność i empatia. Znamy wiele przykładów życzliwości wobec chorych. Zdarzają się również zaskakujące doświadczenia pacjentów, gdy czyta że jest SEGREGOWANY !. Pełnomocnik Dyr. d/s Praw Pacjenta jest , ok. Leczenie szybsze OBIECANKI są a będzie pewnie jak zawsze... Słowami rozdmuchane wszem i wobec...... Mamy na przykład, często niemiłe traktowanie pacjenta czy to w rejestracji, czy w gabinecie lekarskim. Niedoinformowanie pacjenta i on kluczy, kluczy bo są procedury słyszy pacjent.... Gdzie w tym wszystkim był i będzie w końcu ten najważniejszy : PACJENT !. Tutaj jest namiastka zmiany, ok. Wiemy także, że Pacjent daje pracę i PENSJĘ PERSONELOWI SZPITALI, PRZYCHODNI !!! Pacjent wymaga wielu odniesień ważnych także nazewnictwa. Pacjent jednak czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego WCM , drzwi pokój 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki pkt. widzenia jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....