- Autor: Majlan
- Wyświetleń: 1591
- Dodano: 2016-12-04 / 16:30
- Komentarzy: 2
Wolontariusze fundacji Dr Clown nieśli uśmiech na opolskim rynku
Fundacja "Dr Clown" przygotowała dziś dla młodych opolan "Uśmiechniętą krainę Świętego Mikołaja". Wpisanym w nazwę wydarzenia uśmiechom nie było końca!
- Na co dzień szerzymy uśmiech w szpitalach i placówkach specjalnych, ale staramy się też coraz bardziej otwierać na społeczność lokalną – tłumaczy Marta Szewerda, pełnomocnik regionalny Fundacji "Dr Clown" w Opolu.
- Z okazji Mikołajek w naszym namiocie zlokalizowanym na opolskim rynku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji mających formę warsztatów jak chociażby zdobienie pierników czy własnoręczne tworzenie lizaków - dodaje Kazimierz Siczewski, wolontariusz fundacji.
Dużą popularnością wśród milusińskich cieszyły się również warsztaty florystyczne. - Wykonałam dziś swój pierwszy stroik świąteczny! - przyznaje z dumą 8-letnia Luiza.
Przypomnijmy, w opolskim oddziale Fundacji "Dr Clown" regularnie działa ponad 30 przeszkolonych wolontariuszy, którzy realizują program terapii uśmiechem w całym regionie. W całym 2015 roku osoby z czerwonymi nosami niosły uśmiech 3 tysiącom dzieci podczas 170 wizyt.
Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z "Uśmiechniętej krainy Świętego Mikołaja".
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
OP66: Napisała postów [20], status [nowy]
Radość dana dzieciom to szczytny cel. Miłym usposobieniem przekaz dany chorym dzieciakom w radosnych obrazach postaci odciąża. Słowo, gest radośnie przekazane, dane uskrzydla. Słowo pisane zapewne też powinno nieść taki przekaz , jednak jest w WCM Opole inaczej. Pełnomocnik Dyr. d/s Praw Pacjenta jest , ok. Pacjent czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego WCM , drzwi pokój 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki pkt. widzenia jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....