- Autor: Arleta_K
- Wyświetleń: 11564
- Dodano: 2017-05-11 / 15:21
- Komentarzy: 5
Nowe leżaki w WCM ułatwią odpoczynek rodzicom
23 leżaki trafiły na oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu: 20 z nich kupił szpital, 3 kolejne - sponsorzy. Rodzice towarzyszący swoim pociechom w chorobie mogą z nich korzystać bezpłatnie.
W dzień leżaki służą jako fotele, w nocy zaś można je swobodnie rozłożyć tak, aby spać w pozycji półleżącej czy leżącej.
- Mamy czasami narzekały, że nie mogą rozłożyć leżaków w ciągu dnia. Mogą oczywiście to zrobić, aby odpocząć, ale apelujemy, aby pamiętały, że lekarze i pielęgniarki muszą swobodnie poruszać się po sali. Ważny jest też komfort innych rodziców - tłumaczy Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik prasowy WCM w Opolu.
Poprzednie leżaki uległy znacznemu zniszczeniu. - Mamy nadzieję, że rodzice będą dbali o ten sprzęt i że posłuży on długo - dodaje Lis-Skupińska. Rodzice mogą korzystać z leżaków za darmo, ale muszą mieć swoją pościel.
Rodzice mają też możliwość wykupienia noclegu na łóżku z pościelą w sali, gdzie przebywa się razem z dzieckiem. Koszt to 15 złotych za dobę.
Nowy sprzęt kosztował około 20 tysięcy zł.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
OP66: Napisała postów [20], status [nowy]
Namiastka zmian, ok. Tylko czy wielki hałas jednego ruchu. Przecież, 23 leżankami to kropla w morzu WIELOPOZIOMOWYCH WSZELKICH potrzeb PACJENTÓW WSZYSTKICH ODDZIAŁÓW. Trąby JEDNEGO czyżby miały przysłaniać wielość potrzeb ! Pacjent SEGREGOWANY ! to także wymaga zmian.... Małe sytuacje jak nazewnictwo SEGREGACJA ! traktuje się jak nie istotne, cóż tak wielkie problemy jak sfinansowanie potrzeb LECZENIA PACJENTÓW !!! Pacjent jednak czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego na drzwiach pokojów 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym,takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki punkt widzenia, jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... Nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....