- Autor: Majlan
- Wyświetleń: 4192
- Dodano: 2017-08-02 / 13:48
- Komentarzy: 3
Pobyt w szpitalu małych pacjentów USK będzie przyjemniejszy!
(Fot. Fundacja "Dr Clown")
W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu (dawne Wojewódzkie Centrum Medyczne) powstaje kącik stymulacji polisensorycznej. Z pierwszej tego typu sali w województwie korzystać będą najmłodsi pacjenci oddziału pediatrii oraz chirurgii dziecięcej, laryngologii, okulistyki i ortopedii.
- Miejsce to zaprojektowano z myślą o rehabilitacji i rozwoju przebywających w placówce dzieci. Maluchy będą mogły korzystać z Magicznego Dywanu Funtronic - multimedialnego projektora wyświetlającego na podłodze wielkoformatowe obrazki, gry czy plansze stymulujące. Na wyposażeniu sali znajdą się też tablice do ćwiczenia rąk i stóp, klocki oraz materace do ćwiczeń. Wszystko to ku radości dzieci i rodziców zmęczonych wielogodzinnym siedzeniem przy łóżkach - wylicza Marta Szewerda z Fundacji "Dr Clown".
- Sądzę, że USK jest idealnym miejscem na tego typu inwestycję, ponieważ trafia tu najwięcej dzieci z całego województwa, z naprawdę szerokim przekrojem wiekowym i chorobowym. Sala polisensoryczna umożliwi im aktywne i ciekawe spędzanie czasu, który do tej pory upływał im w szpitalnym łóżku, oraz wspomoże, poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań, rozwój i terapię pacjentów - dopowiada Szewerda.
Kącik powstaje dzięki współpracy Fundacji "Dr Clown" - realizującej na co dzień program "Terapii śmiechem" w placówkach leczniczych - oraz sieci sklepów dla dzieci Smyk. Całość kosztów inwestycji - która ma zakończyć się około połowy sierpnia - pokryją środki zebrane w czasie zeszłorocznej akcji urodzinowej marki Cool Club.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
OP66: Napisała postów [20], status [nowy]
SEGREGACJA ! również będzie miała miejsce... Dobry duszek dla maluchów to priorytet w chorobie. ZDROWYM BYĆ !!! Miłe słowa dla maluchów w trudzie walki z chorobami są również kluczowe stwarzając odpowiedni ciepły klimat. Natomiast słowa w innym wymiarze brzmią ELEKTRYZUJĄCO !!! Ludzka solidarność i empatia. Znamy wiele przykładów życzliwości wobec chorych. Zdarzają się również zaskakujące doświadczenia pacjentów, gdy czyta że jest SEGREGOWANY !. Pełnomocnik Dyr. d/s Praw Pacjenta jest , ok. Leczenie szybsze OBIECANKI są a będzie pewnie jak zawsze... Słowami rozdmuchane wszem i wobec i na tym oby nie pozostało pełne zachwytu brzmienie...... PACJENT !. Tutaj jest namiastka zmiany, ok. Wiemy także, że Pacjent daje pracę i PENSJĘ PERSONELOWI SZPITALI, PRZYCHODNI !!! Pacjent wymaga wielu odniesień ważne jest także nazewnictwo. Pacjent jednak czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego na drzwiach pokojów 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym,takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki punkt widzenia, jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... Nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....