- Autor: Joanna_eM
- Wyświetleń: 4380
- Dodano: 2017-08-15 / 12:00
- Komentarzy: 2
Darmowe badania dla ciężarnych. Ruszył projekt "Rodzimy w opolskim"
"Rodzimy w opolskim" to nazwa projektu, który umożliwia dostęp do usług medycznych nawet tym osobom, którym one w ramach usług NFZ nie przysługują. Z projektu, który już się rozpoczął i potrwa do 2019 roku, mogą skorzystać mamy z całego województwa opolskiego.
Bezpłatne spotkania medyczne obejmują np. spotkania edukacyjne dla ciężarnych, które prowadzą położne i specjaliści. Przyszłe mamy będą miały na nich okazję przygotować się do nowej roli, porodu i obserwować rozwój płodu.
Specjaliści oferują również m.in. przeprowadzanie badań prenatalnych wśród kobiet, które nie ukończyły 35. roku życia. Badania te obejmują USG genetyczne wykonywane między 11. a 13. tygodniem ciąży oraz test podwójny z krwi. Dzięki nim można zdiagnozować wady płodu, w tym: zespół Downa, Edwardsa i Patau, wady serca, rozszczep kręgosłupa itp. Z nich mogą już skorzystać mieszkanka Opola i Nysy. Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu: 577 999 037.
Z pomocy będą mogły skorzystać także panie po porodzie. Kobiety mające problem z karmieniem będą mogły skorzystać z pomocy położnej, która pomoże w pierwszym, najtrudniejszym okresie karmienia piersią. Położna wskaże odpowiednią pozycję do karmienia, powie jak przystawiać dziecko, aby karmienie przebiegło prawidłowo.
Dodajmy, że już 22 sierpnia w Opolu w Zdrowej Rodzinie odbędą się zajęcia prowadzone przez Gabrielę Eliasz - Łukasiewicz. Terapeutka i specjalistka medycyny naturalnej poprowadzi zajęcia wczesnej rehabilitacji dla kobiet po porodzie, tak aby szybko wróciły do "formy".
W ramach projektu oferowane jest również wsparcie dla rodziców doświadczonych stratą dziecka, lub oczekujących dziecka z wadą, funkcjonuje także "telefon zaufania".
Liderem projektu jest NZOZ Zdrowa Rodzina w Opolu, a akcji partnerują Olio Gabriela Eliasz-Łukasiewicz, Femmina Centrum Badań Prenatalnych, Rehabilitacja Katarzyna Błaszków, Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku, Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia w Opolu.
Projekt "Rodzimy w opolskim" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Demotywator: Napisał postów [34395], status [VIP]
Czy w ciąży spożywczej też można;)