- Autor: Majlan
- Wyświetleń: 5417
- Dodano: 2017-08-29 / 13:13
- Komentarzy: 4
Pobyt maluchów w USK będzie przyjemniejszy dzięki interaktywnej sali
Nowy sprzęt wraz z pacjentami testował sam ordynator pediatrii USK.
Dziś na oddziale pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - dzięki wsparciu Fundacji "Dr Clown" oraz sieci sklepów Smyk - otwarto pierwszą na Opolszczyźnie salę do stymulacji polisensorycznej, która wyposażona jest między innymi w specjalny projektor umożliwiający korzystanie z interaktywnych gier.
- To dla nas ważny dzień, ponieważ oddajemy do użytku miejsce, w którym dzieci zapomną o często niełatwym pobycie w szpitalu. W tym pomieszczeniu można zadbać o rozwój psychofizyczny maluchów, rehabilitować je, stymulować czy też wyciszać. Ma więc ono bardzo szerokie zastosowanie - wylicza Marta Szewerda z Fundacji "Dr Clown".
Sercem sali stymulacji polisensorycznej jest Magiczny Dywan "Funtronic". - Jest to połączenie projektora i czujnika podczerwieni reagującego na ruch. Dzięki "Funtronicowi" możemy na podłodze wyświetlać 33 wielkoformatowe gry, obrazki, czy plansze stymulujące. Na wyposażeniu sali znajdują się też tablice do ćwiczenia rąk i stóp, klocki oraz materace do ćwiczeń - słyszymy.
- Żyję już długo, ale takiej sali nie widziałem. Jestem pod wrażeniem jej wyposażenia. Z pewnością na twarzach dzieci nie zabraknie uśmiechów, a przecież to najtańszy i najlepszy środek, którym leczy dzieci Fundacja "Dr Clown", za co jesteśmy jej wolontariuszom bardzo wdzięczni - podsumowuje dr n med. Janusz Zaryczański, ordynator oddziału pediatrii USK.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
OP66: Napisała postów [20], status [nowy]
SEGREGACJA celem uczestniczenia w grze też będzie mieć miejsce dla dzieci ?. Pytam ponieważ w w innej przestrzeni takie określenie jest stosowane. Pełnomocnik Dyr. d/s Praw Pacjenta jest , ok. Pacjent czyta o sobie w WCM Opole na korytarzu oddziału ratunkowego WCM , drzwi pokój 9 i 10, cyt.: Ratunkowej SEGREGACJI Medycznej dla dzieci i dorosłych. Słowo niesie wydźwięk o rasowej barwie i śmietnikowym odniesieniu. Pełnomocniczka d/s Praw Pacjenta mówi wszystko zgodne z ustawą o Ratownictwie Medycznym takie zapisy tam są. Opryskliwa druga Pani w pokoju Pełnomocniczki mówi, tak nie będziemy rozmawiali wtrącając się w czasie rozmowy. Pytam, taki ludzki pkt. widzenia jak Pani to odbiera gdy segreguje się pacjentów... nie zostało to zrozumiane, w znaczeniu słowa, bez poruszenia zostało skwitowane: Ustawa , tyle.... NIE CHCĘ BYĆ SEGREGOWANY ! , bo podmiotowość osoby wymaga , podmiotowego określenia bez względu na ustawę.....