• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3029
    • Dodano: 2018-02-14 / 10:59
    • Komentarzy: 0

    Sala hybrydowa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym będzie gotowa w kwietniu

    (Fot. Dżacheć)

    Uniwersytecki Szpital Kliniczny inwestuje pieniądze, które pozyskał na remont i doposażenie części oddziałów. Poprawi się nie tylko komfort pacjentów, ale też diagnostyka i czas leczenia.


    Dziś można było zobaczyć jak przebiega modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz hybrydowej sali operacyjnej, które remontowane są w ramach wielozakresowego projektu, na który środki szpital uzyskał ze środków europejskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec kwietnia 2018 roku będą wykonywane już pierwsze operacje. - Sala hybrydowa jest to miejsce, gdzie będą łączone dwie metody leczenia pacjentów, metoda klasyczna oraz wewnątrznaczyniowa. Bardzo potrzebne metody i jest to istotne, żeby były wykonywane w jednym miejscu bez koniecznego dodatkowego transportowania pacjenta - dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor do spraw lecznictwa USK w Opolu.

    Przypomnijmy, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny pozyskał ponad 27 mln złotych w ramach wielozakresowego projektu "Poprawa efektywności działania Oddziałów i Zakładów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu w zakresie infrastruktury poprzez zakup i wymianę niezbędnego sprzętu, wyposażenia oraz remont". Pieniądze zostaną przeznaczone na remont Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii Diabetologii i Endokrynologii, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Oddziału Pediatrii oraz wyposażenie w nowy sprzęt medyczny tych oddziałów i Oddziału Neurochirurgii, a także zakładów: Diagnostyki Obrazowej, Medycyny Sądowej, Pracowni Toksykologii, Mikrobiologii i Diagnostyki Laboratoryjnej.

    - W kilka miesięcy złożono w sumie 11 projektów i szpital otrzymał 65 mln dofinansowania. Te projekty były tak ważne i znaczące dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów, że z pieniędzy budżetowych Ministerstwo Zdrowia dofinansowało również wkład własny placówki w kwocie 11 milionów złotych. Została zainwestowana wielka inżynieria finansowa, by stworzyć prawdziwy szpital kliniczny 21 wieku - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

    Na oddział ratunkowy przeznaczono 6 mln zł. z kolejnego projektu, dzięki któremu jak zapewnia dyrekcja szpitala, oddział zyska światowy standard. - Cały oddział zostanie podzielony na strefy, zachowawczą, zabiegową, strefę czerwoną i pediatryczną i w tych strefach będą obsługiwani pacjenci. W tej chwili mamy 7 łóżek obserwacyjnych, zwiększymy tą liczbę do 21 łóżek - informuje Dariusz Madera, dyrektor szpitala.

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".