- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 3029
- Dodano: 2018-02-14 / 10:59
- Komentarzy: 0
Sala hybrydowa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym będzie gotowa w kwietniu
Uniwersytecki Szpital Kliniczny inwestuje pieniądze, które pozyskał na remont i doposażenie części oddziałów. Poprawi się nie tylko komfort pacjentów, ale też diagnostyka i czas leczenia.
Dziś można było zobaczyć jak przebiega modernizacja Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz hybrydowej sali operacyjnej, które remontowane są w ramach wielozakresowego projektu, na który środki szpital uzyskał ze środków europejskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec kwietnia 2018 roku będą wykonywane już pierwsze operacje. - Sala hybrydowa jest to miejsce, gdzie będą łączone dwie metody leczenia pacjentów, metoda klasyczna oraz wewnątrznaczyniowa. Bardzo potrzebne metody i jest to istotne, żeby były wykonywane w jednym miejscu bez koniecznego dodatkowego transportowania pacjenta - dr n. med. Andrzej Kucharski, dyrektor do spraw lecznictwa USK w Opolu.
Przypomnijmy, że Uniwersytecki Szpital Kliniczny pozyskał ponad 27 mln złotych w ramach wielozakresowego projektu "Poprawa efektywności działania Oddziałów i Zakładów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu w zakresie infrastruktury poprzez zakup i wymianę niezbędnego sprzętu, wyposażenia oraz remont". Pieniądze zostaną przeznaczone na remont Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii Diabetologii i Endokrynologii, Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Oddziału Pediatrii oraz wyposażenie w nowy sprzęt medyczny tych oddziałów i Oddziału Neurochirurgii, a także zakładów: Diagnostyki Obrazowej, Medycyny Sądowej, Pracowni Toksykologii, Mikrobiologii i Diagnostyki Laboratoryjnej.
- W kilka miesięcy złożono w sumie 11 projektów i szpital otrzymał 65 mln dofinansowania. Te projekty były tak ważne i znaczące dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów, że z pieniędzy budżetowych Ministerstwo Zdrowia dofinansowało również wkład własny placówki w kwocie 11 milionów złotych. Została zainwestowana wielka inżynieria finansowa, by stworzyć prawdziwy szpital kliniczny 21 wieku - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.
Na oddział ratunkowy przeznaczono 6 mln zł. z kolejnego projektu, dzięki któremu jak zapewnia dyrekcja szpitala, oddział zyska światowy standard. - Cały oddział zostanie podzielony na strefy, zachowawczą, zabiegową, strefę czerwoną i pediatryczną i w tych strefach będą obsługiwani pacjenci. W tej chwili mamy 7 łóżek obserwacyjnych, zwiększymy tą liczbę do 21 łóżek - informuje Dariusz Madera, dyrektor szpitala.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.