• Autor: MarkowyLP
    • Wyświetleń: 2046
    • Dodano: 2018-03-21 / 13:18
    • Komentarzy: 0

    Jubileuszowe Targi Pracy na Politechnice Opolskiej

    (fot. Dżacheć)

    Już po raz dziesiąty na Politechnice Opolskiej pracodawcy z różnych branż poszukiwali przyszłych pracowników wśród opolskich studentów.

    Wśród wystawców znalazły się firmy zarówno z regionu, jak i te ogólnokrajowe czy mające w swej ofercie stanowiska pracy dla za granicą.

    - My istniejemy na rynku opolskim w sumie od niedawna, bo od listopada zeszłego roku. Nasze centrum w Opolu powstało głównie pod kątem wsparcia rynku niemieckojęzycznego. Tworzymy zespoły dedykowane dla innych dużych firm, świadczące usługi wsparcia technicznego dla ich pracowników. Na stanowisko agenta wsparcia technicznego można kandydować praktycznie od zera, świeżo po studiach, ale niekoniecznie kierunkowych. Jedyne twarde kryterium, jakie stawiamy kandydatom to konkretne kompetencje językowe. - mówi Tomasz Stankowski z firmy Stefanini.

    Wiele firm wystawiało się na targach Politechniki Opolskiej po raz pierwszy.

    Firma Aiut z Gliwic poszukiwała wykwalifikowanych pracowników do swojego oddziału w Opolu.

    - Największe szanse mają osoby z dyplomem inżynierów automatyków, robotyków i elektryków. Oddział opolski istnieje już 4 lata i ciągle się rozwijamy, dlatego też szukamy wśród studentów pracowników do naszej kadry. - słyszymy od przedstawiciela firmy Aiut.

    Oferty pracy, ale także staże czy praktyki w danym przedsiębiorstwie były skierowane nie tylko do absolwentów, ale także studentów początkowych lat określonych kierunków.

    - Nasze minimum to zakończony drugi rok studiów. Na stanowisko projektanta konstrukcji stalowych, projektanta fundamentów, kosztorysanta, asystenta kierownik budowy, ale także na praktyki do Niemiec poszukujemy młodych i pracowitych ludzi. Oferta dotyczy niemieckiego Gustrow, ale także pracy w Walcach koło Krapkowic. - mówi Sara Czyrnia ze Stahlbau Stieblich, generalny wykonawca hal ze stali i szkła.

    Dominującą częścią wśród wystawców były przedsiębiorstwa z zakresu programowania i IT, co bardzo cieszyło studentów informatyki.

    - Poszukujemy programistów przede wszystkim, głównie zatrudniamy ludzi znających się na Javie, Dotnecie, a także testerów. - tłumaczy Patryk Josel z firmy ATOS. - Firma zajmuje się programowaniem wszelakich aplikacji, między innymi tworzymy oprogramowanie dla Siemens, BMW, Audi, ministerstw w Niemczech czy Komisji Unii Europejskiej. W głównej mierze targetem są tu studenci informatyki, ale potrzebujemy ludzi także do zarządzania projektami, więc studenci ekonomii czy zarządzania też są w cenie.

    Poza stanowiskami wystawców, czyli strefą rekrutacji, na żaków Politechniki czekały także strefy relaksu czy konsultacji. Na inaugurację targów wykład odnośnie motywacji do działania dał także gość specjalny, jakim w tym roku był Szymon Hołownia.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".