- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 3343
- Dodano: 2018-05-30 / 12:47
- Komentarzy: 2
Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna będzie miała laboratorium chemii medycznej
Kwota miliona złotych trafiła jako forma wsparcia na rzecz laboratorium chemii medycznej w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej. Bardzo możliwe, że pierwsze badania zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.
Laboratorium będzie wyposażone w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie zajęć dydaktycznych na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno już otwartych kierunków oraz tych planowanych (Ratownictwo Medyczne, Elektroradiolofia, Chemia Medyczna, Informatyka Medyczna).
- Staramy się jako miasto wspierać uczelnię i przekazać pieniądze, które posłużą na stworzenie laboratorium badawczego najwyższej klasy, które ma pomóc sięgnąć po kolejne pieniądze z grantów badawczych. Laboratorium jest absolutnym "top" naukowym związanym z rynkiem leczniczym - mówił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.
Dzięki laboratorium będzie możliwe realizowanie doświadczalnych prac magisterskich, wykonywanie badań komercyjnych (związanych ze środkami i metodami bakterio oraz wirusobójczymi), co pozwoli na zwrot częściowy poniesionych kosztów.
- W dzisiejszych czasach nie ma dydaktyki bez poziomu naukowego. Chcemy robić badania na uczelni, ponieważ współczesna medycyna oparta jest o naukę. Nasi studenci są kształceni na najwyższym poziomie dydaktycznym i w oparciu na najnowsze doniesienia naukowe - dr Tomasz Halski rektor PMWSZ w Opolu.
- Chemia medyczna to bardzo nowa, dziesięcioletnia dyscyplina. W ramach tego laboratorium mamy zamiar przeprowadzać badania dotyczące związków ważnych medycznie czyli kwasów nukleinowych, leków, środków dezynfekujących. Laboratorium nie będzie tylko dla pracowników naukowych, ale także dla studentów, którym oferujemy nową ofertę kształcenia. Również laboratorium będzie skompilowane z laboratoriami chemicznymi Uniwersytetu Opolskiego, z którym prowadzimy owocną współpracę - dodaje prof. dr hab. Jolanta Świątek-Kozłowska prorektor PMWSZ.
Laboratorium będzie miało 60 m2 powierzchni i zostanie wyposażone w kompletną infrastrukturę techniczną. Całkowity koszt (razem z wkładem własnym uczelni) wyniesie blisko 1,3 mln zł. Pierwsze badania prawdopodobnie będzie można wykonywać pod koniec tego roku.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
MyWasWyNas: Napisała postów [425], status [starszy pismak]
Neron chojny ostatnio coś. I ciągle w mediach. Prawie w każdym artykule waszym. Niczym produkt lokowany. Sprzedaż to czy kampania?