- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4839
- Dodano: 2019-04-09 / 16:44
- Komentarzy: 32
Wtorek: Strajkuje 100% szkół i pozostałych placówek oświatowych
9 kwietnia 2019 r. w strajku uczestniczy 95% jednostek oświatowych Miasta Opola. Do akcji strajkowej nie przystąpiły 4 przedszkola, natomiast strajkuje 100% szkół i pozostałych placówek oświatowych.
- Strajkuje 86% przedszkoli. W 32 strajkujących przedszkolach na 3620 dzieci jest dziś 105 dzieci. Najwięcej, bo 67 dzieci jest w PP nr 42 z uwagi na realizowany projekt unijny Zaczarowany Świat. Więcej dzieci jest dziś w przedszkolach nr 56 - 17 dzieci, nr 2 i nr 8 po 8 dzieci, w 4 przedszkolach 1-2 dzieci a w pozostałych placówkach nie ma dzieci. Dziećmi opiekują się dyrektorzy, wicedyrektorzy i nauczyciele w liczbie 27 osób, a także 3 osoby z zewnątrz (studenci pedagogiki w PP2) - poinformowała rzecznik prezydenta miasta Opola, Katarzyna Oborska-Marciniak.
W drugim dniu do strajku przystąpiły wszystkie szkoły. W szkołach na 8287 uczniów obecnych jest dziś 89 dzieci.
W poszczególnych szkołach są pojedyncze osoby. Najwięcej uczniów jest w PSP 11 - 40 dzieci, w PSP 30 jest 8 dzieci, a w PSP 14 jest 7 uczniów, w innych od 1 do 5 uczniów a w 7 szkołach nie pojawili się uczniowie. Opiekę sprawują dyrektorzy, wicedyrektorzy i nauczyciele, w liczbie 87 osób, które wspierają studenci Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.
W szkołach ponadgimnazjalnych, w 100% uczestniczących w strajku, na 7797 uczniów do szkół przyszło dziś 304 uczniów. Najwięcej bo 55 uczniów jest ZSO nr II, następnie w ZSEk, gdzie przyszło 42 uczniów. W kilku szkołach jest ok. 20 uczniów, a w 4 szkołach uczniowie nie pojawili się wcale. Opiekę sprawują dyrektorzy, wicedyrektorzy i nauczyciele, w liczbie 69 osób.
Placówki oświatowe (MDK, MOS, MPPP, MODN, ZPO)
100% placówek oświatowych uczestniczy w strajku. Nie ma w nich wychowanków, jest 5 osób, które mogłyby sprawować opiekę (dyrektorzy i wicedyrektorzy).
- Miasto Opole jako organ prowadzący szkoły, mając - zgodnie z prawem oświatowym - w nadzorze kwestie finansowe oraz związane z infrastrukturą oświatową, kontaktuje się z dyrektorami szkół, w których przeprowadzane będą egzaminy gimnazjalne, w sprawach dotyczących kwestii prawnych zatrudnienia osób i zabezpieczenia środków finansowych. Nie leży w jego kompetencjach nadzór nad organizacją i przebiegiem egzaminów, które są po stronie organów i instytucji odpowiedzialnych za nadzór pedagogiczny (Kurator Oświaty, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralna i Okręgowa Komisja Egzaminacyjna) - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
ombre: Napisał postów [20264], status [VIP]
Prywatne nie strajkują.