- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 2034
- Dodano: 2019-06-10 / 14:04
- Komentarzy: 0
Politechnika Opolska mistrzem AMP w piłce ręcznej
Politechnika Opolska wśród mężczyzn i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej, które zakończyły się w niedzielę w Krakowie.
- Na pewno siedziało w nas to, że w zeszłym roku nie zdobyliśmy złota u siebie. Przeszkodził nam wtedy mecz o brązowy medal w lidze. Pałaliśmy chęcią rewanżu i cieszy mnie, że pokazaliśmy teraz ząb - mówi Tomasz Wróbel z Politechniki Opolskiej, a również wiceprezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.
Nowi mistrzowie są zarówno wśród panów, jak i wśród pań - w turnieju mężczyzn Politechnika Opolska odebrała mistrzostwo drużynie Uniwersytetu Rzeszowskiego, a w turnieju kobiet katowicka AWF wyprzedziła Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. U pań było o tyle ciekawie, że UMCS był w finale, ale nie sprostał katowiczankom, które wygrały 20:16.
- Wydaje mi się, że nasze zwycięstwo było spodziewane, bo przyjechałyśmy naprawdę mocnym składem. Mocno zagrałyśmy w obronie, pomogło to naszej bramkarce, a ona pomogła nam. Choć trzeba przyznać, że bramkarka drużyny z Lublina też świetnie grała - mówiła Magdalena Drażyk z AWF Katowice, uznana najlepszą zawodniczką turnieju.
U panów finał był zacięty do przerwy, gdy był remis 15:15. W drugiej połowie studenci z Opola utrzymali skuteczność z pierwszej części gry, ale za to rywalom z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku pozwolili rzucić tylko dziewięć goli.
- Jesteśmy drużyną z dużym doświadczeniem ligowym i dużo od siebie oczekiwaliśmy. Konsekwencja jest kluczem, gdy graliśmy mądrze, było dobrze - komentował Patryk Mauer, zawodnik opolskiej drużyny.
Gdańszczanie cieszyli się ze srebrnych medali. - Dla nas to jest pełen sukces, bo od lat nie startowaliśmy w AMP. Co jest kluczem do naszego sukcesu? Chyba to, że jesteśmy dobrymi kumplami i dobrze się rozumiemy - mówił Grzegorz Dorsz, bramkarz gdańskiej ekipy.
Ze srebrnych medali cieszyły się także oddające prymat zawodniczki UMCS Lublin. A ich trener chwalił nie tylko swoje podopieczne, ale również organizatorów. - Organizacja była na wysokim poziomie, a dla nas wynik sportowy, czyli wicemistrzostwo Polski, jest dużym sukcesem. Fajnie, że dotarliśmy do finału - komentował trener Patryk Maliszewski. Lublinianki przyjechały do Krakowa w słabszym składzie, niż rok temu do Opola, gdzie nie miały sobie równych.
Brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski, w obu turniejach, zdobyły drużyny Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ubiegłoroczny zwycięzca w turnieju panów, Uniwersytet Rzeszowski, zajął czwartą lokatę. Najlepszą zawodniczką turnieju kobiet została Magdalena Drażyk (AWF Katowice), najlepszą bramkarką wybrano jej koleżankę z zespołu Klaudię Zizulewską, a królową strzelczyń została Julia Wtulich z drużyny Uniwersytetu Gdańskiego. U panów najlepszym graczem został Krzysztof Gądek (AWFiS Gdańsk), najlepszym bramkarzem Dawid Skrzypczyk (PO Opole), a królem strzelców Filip Fąfara z ALK Warszawa.
Cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym wszystkich imprez AMP jest Grupa LOTOS S.A. Partnerami mistrzostw w piłce ręcznej były m.in. Gmina Miejska Kraków, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie i marka Kubota.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.