- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4502
- Dodano: 2019-12-17 / 15:55
- Komentarzy: 18
Miasto oddaje Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Zakładowi Komunalnemu
Zakład Komunalny przejmie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. To totalna zamiana zakresu działań. W przyszłości będzie więc zajmować się nowymi zadaniami, w tym sportowymi, rozrywkowymi i rekreacyjnymi.
Zakład Komunalny przejmie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Oznacza to "formalną" likwidację CWK, obiekt zostanie "użyczony" Zakładowi Komunalnemu, natomiast pracownicy CWK będą kontynuować swoje zdania ale już jako etatowi pracownicy Zakładu Komunalnego.
- Cały czas szukamy optymalizacji działań miasta i wykorzystanie potencjału jaki mamy. Analizowaliśmy jak wykorzystać możliwości CWK i jednocześnie oszczędzić koszty generowane przez jednostkę. Zakład Komunalny wydaje się być oddalony w zakresie zadań od CWK, jednak bardzo często jednostki współpracowały chociażby w zakresie transportu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta.
Miasto nie wyklucza w przyszłości zmiany nazwy Zakładu Komunalnego ze względu na nazwę sugerującą dotychczasowe działania. Zakład Komunalny zyskałby nowe zadania z wykorzystaniem potencjału, rekreacyjnego, sportowego i rozrywkowego. Istotne znaczenie mają kwestie podatkowe - Zakład komunalny najprawdopodobniej nie bezie płacił podatku VAT od inwestycji. Miasto by takie podatki płaciło, więc to już grube miliony, a zmiana nazwy będzie miała na pewno wpływ na popularyzację korzystania z obiektów w przyszłości - podkreśla prezydent.
- Można dodać ze spółki prawa handlowego są naturalna jednostka w których prowadzone są tego typu działalności. To nowe możliwości i optymalizacja kosztowe i podatkowe. W jednostkach budżetowych jakikolwiek przychód odprowadzany jest do budżetu miejskiego, a w przypadku spółek środki mogą być wykorzystywane na działalność bieżącą, taka forma jest więc optymalna - podkreśla wiceprezydent Maciej Wujec.
Dyrektor Centrum Wystawienniczo-Kongresowego podkreśla, że to zmiany jedynie formalne, imprezy cykliczne, które odbywały się w obiekcie nadal będą kontynuowane. W tym momencie CWK przynosi straty dla miasta o wysokości blisko 2 mln zł rocznie. Po wprowadzonych zmianach miasto wyjdzie - bliżej zera - jak podkreśla prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
CWK zatrudnia obecnie 18 osób, część z nich fizycznie pozostanie w obiekcie, osoby z księgowości i administracji automatycznie zasilą szeregi Zakładu Komunalnego. Dla tych którzy pozostaną w CWK zakres obowiązków nie zmieni się znacznie. Zakład Komunalny zatrudnia obecnie około 70 osób.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
annmarie: Napisał postów [856], status [stały bywalec]
Ja tam widzę drugą Castoramę. Bez milionowych strat i może jakiś nawet dochód z wynajmu. A i bardziej przydatne dla opolan.