- Autor: Arleta_K
- Wyświetleń: 13680
- Dodano: 2020-01-01 / 17:18
- Komentarzy: 4
Marta po porodzie doznała udaru. Potrzebne jest kosztowne leczenie
(Fot. www.facebook.com/Martucha-wracaj-do-nas)
Pani Marta Malak - Branicka była szczęśliwą mamą i żoną, która z niecierpliwością oczekiwała narodzin swojej drugiej córki. W marcu 2018 roku, dzień po narodzinach Poli, kobieta doznała rozległego udaru krwotocznego. Od tamtej pory trwa walka o jej życie i zdrowie.
Z relacji rodziny wynika, że lekarze nie dawali Marcie szans na przeżycie. - Po tygodniu spędzonym w śpiączce Marta powoli zaczęła do nas wracać. Po ciężkiej rehabilitacji, w czerwcu 2018 Marta wróciła do domu, do męża i dzieci. Chociaż miała problemy z samodzielnym poruszaniem się oraz duże problemy z pamięcią jej stan zdrowia i postępy, które robiła bardzo cieszyły jej rodzinę i przyjaciół - czytamy na profilu Martucha - wracaj do nas.
Niestety, w listopadzie 2018 jej stan zdrowia zaczął się gwałtownie pogarszać. Marta trafiła na Oddział Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Przeszła ósmą operację ratującą jej życie. Od tamtego momentu przebywa w hospicjum w Oławie. - Jest sparaliżowana, wymaga stałej opieki, jest karmiona przez sondę PEG. - Nie może samodzielnie jeść, pić, chodzić, nie może przytulić swoich córeczek i ukochanego męża. Nie może zadzwonić do mamy, opowiedzieć o tym co czuje. Swoje uczucia i potrzeby wyraża za pomocą uśmiechu lub poprzez uściśnięcie dłoni. My, jej najbliżsi, rodzina i przyjaciele, znamy Martę jako mądrą, piękną i bardzo empatyczną osobę. Zawsze mogliśmy liczyć na jej wsparcie, pierwsza dzwoniła z gratulacjami, życzeniami urodzinowymi lub tak po prostu dopytać "co słychać?". Bardzo nam jej brakuje. Ula, starsza córka, chodzi do pierwszej klasy. Pola ma niespełna dwa lata. Obydwie bardzo tęsknią za mamą - relacjonują bliscy pacjentki.
Profesjonalna rehabilitacja i kosztowne leczenie daje Marcie szanse na stopniowy powrót do zdrowia i do domu. Potrzebne są pieniądze na codzienną rehabilitację, lekarstwa i środki medyczne, zajęcia z logopedą, pobyt w wyspecjalizowanym ośrodku rehabilitacyjnym.
Każdy, kto zechce pomóc może przekazać darowiznę na subkonto Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji lub przekaż 1% podatku.
OSR ul. Samborska 15 45-316 Opole
nr KRS 0000273196
nr konta 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
z dopiskiem Marta Malak-Branicka
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
noc_nick: Napisał postów [121], status [wyjadacz]
Przeciętne zatrudnienie w ZUS w 2017 roku wyniosło 45164 osób. W opolskim CWK 18 urzędasów generowało 2 mln strat rocznie, a do tego było premiowane przez ratusz w którym rządzi gość po ekonomii. Teraz można sobie wyobrazić skalę kosztów na utrzymanie takiej armii urzędasów w ZUSie. Nie masz szans na utrzymanie w dobrym stanie służby zdrowia, bo zanim pieniądze dotrą do szpitali zostaną zmarnotrawione przez armię urzędasów i to nie tylko z ZUSu.