- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 3401
- Dodano: 2020-01-16 / 19:21
- Komentarzy: 2
Kolejne osoby poszkodowane przez oszustów internetowych
Twój znajomy prosi cię poprzez konto społecznościowe o podanie numeru telefonu, a następnie o przesłanie otrzymanych sms-em kodów? Uważaj - to może być oszustwo. Później przy opłacie rachunku telefonicznego może czekać na Ciebie niemiła niespodzianka. Bądźcie czujni!!!
W taki sposób wyłudzono pieniądze od dwojga mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Dlatego też korzystając z konta społecznościowego pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego, warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy nikt się pod niego nie podszywa.
Do policjantów z Kędzierzyna-Koźla zgłaszają się osoby, które zostały oszukane poprzez konto społecznościowe. Jedną z osób pokrzywdzonych była 16-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla. Nastolatka na portalu społecznościowym otrzymała z konta cioci wiadomość. Rzekoma krewna prosiła dziewczynę o przesłanie numeru telefonu. Gdy go otrzymała, przesłała kolejne wiadomości "Wysyłam ci sms, konkurs. Jeśli otrzymasz wiadomość z kodem, prześlij mi ją dobrze?", "Kod sms-a proszę?". Dziewczyna będąc przekonana, że koresponduje z ciocią wysłała swój numer telefonu i otrzymane sms-em kody. Po pewnym czasie dowiedziała się, że ktoś włamał się na konto społecznościowe krewnej i przy wykorzystaniu otrzymanego numeru telefonu i kodów obciążył rachunek telefoniczny nastolatki kwotą ponad 200 złotych.
W podobny sposób został oszukany także inny mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Gdy pokrzywdzony przesłał otrzymane kody, zorientował się, że jego rachunek telefoniczny został obciążony kwotą 300 złotych.
Przestępcy działający tą metodą wprowadzają w błąd i wykorzystują zaufanie pokrzywdzonych. Oszukują osoby, które są przekonane, że korespondują ze swoimi bliskimi. Dlatego też korzystając z portali społecznościowych pamiętajmy o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości od znajomego, warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy nikt się pod niego nie podszywa.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
KubaXY: Napisał postów [3354], status [Szycha]
Dobrze im tak. Za Internet trzeba placic haha