Zabezpieczenie potrzeb kolejnych szpitali na trzy miesiące - to będzie efekt projektu unijnego, złożonego już przez Zarząd Województwa Opolskiego we współpracy z partnerami w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Przypomnijmy - pierwsza transza pieniędzy, przekazana przez zarząd województwa szpitalom w regionie to 45 milionów złotych.
- Naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Projekt zaś zabezpieczy potrzeby związane z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej pracowników służb medycznych, ratowniczych i sanitarno-epidemiologicznych, mających bezpośredni kontakt z osobami zakażonymi lub potencjalnie zakażonymi - mówi marszałek Andrzej Buła. - Projekt pozwoli też na zakup sprzętu i wyposażenia, niezbędnego do ratowania naszych chorych.
Dokładna kwota określonych teraz potrzeb to 29 960 770 zł, z czego około 19 milionów zł to zabezpieczenie środków ochrony osobistej na trzy miesiące. Tysiące kombinezonów i fartuchów ochronnych, masek, rękawic, gogli i przyłbic, rękawic, a także płyny do dezynfekcji skóry i powierzchni - to wszystko powinno trafić do kolejnych szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych w całym regionie. Jednostki te będą mogły kupić m.in. 3 000 pakietów ochrony biologicznej, 200 tysięcy kombinezonów, ponad 2 miliony rękawic i prawie 500 tysięcy maseczek ochronnych, 6 800 przyłbic i 7 500 sztuk gogli. To także zakup 17 lamp bakteriobójczych.
Jakie jeszcze potrzeby mają zostać spełnione?
M.in. o dwie karetki z pełnym wyposażeniem i wyposażenie ratowników w dodatkowy sprzęt medyczny stara się Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, wideolaryngoskopy, respiratory i pompy infuzyjne ma otrzymać Stobrawskie Centrum Medyczne.
Pozostałe szpitale także liczą m.in. na wyposażenie kolejnych stanowisk intensywnej terapii oraz sprzęt do diagnostyki i monitorowania chorych. Projekt pozwoli więc m.in. na kupno 14 respiratorów stacjonarnych i 13 transportowych, 4 kardiomonitorów, 68 pomp infuzyjnych, 21 defibrylatorów Lifepak, 8 aparatów EKG, 6 łóżek do intensywnej terapii, 6 wideolaryngoskopów czy 40 dozowników tlenowych.
Wartość wszystkich zakupów uczestniczących w projekcie jednostek to:
· Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego - 9 212 158 zł
· Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu i wszystkie stacje powiatowe - 6 866 260 zł
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.