- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4992
- Dodano: 2020-04-22 / 18:16
- Komentarzy: 1
Uniwersytecki Szpital Kliniczny dostał urządzenie do wykrywania koronawirusa
Urządzenie, które znajdzie się na wyposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu służy do diagnostyki in vitro, ale nie tylko. Potrafi wykryć też wirusy i bakterie w pobranej próbce, w tym patogen SARS-CoV-2.
Miasto Opole przekazało Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu urządzenie do wykrywania obecności koronawirusa.
Urządzenie FilmArray 2.0 firmy BioMerieux to automat do diagnostyki in vitro (IVD). Jest jednym z czterech tego typu, które Miasto Opole przekaże na potrzeby Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
System FilmArray 2.0 jest przeznaczony do wykrywania wirusów oraz bakterii w pobranych próbkach klinicznych. Urządzenie jest w dużej mierze bezobsługowe, nie wymaga też budowy specjalistycznych laboratoriów w celu przetworzenia próbki i otrzymania wyników. Gwarantuje minimalizację ryzyka zakażenia pracowników laboratorium, a jego zastosowanie nie wiąże się z potrzebą spełnienia kryteriów dla pracowni Biologii Molekularnej, co konieczne jest w klasycznej metodzie badań.
- Oprócz SARS-CoV-2 urządzenie wykrywa setki innych patogenów. W śród nich dróg oddechowych, sepsy, jelitowe, płynu mózgowo-rdzeniowego czy zakażenia dolnych dróg oddechowych. Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu pozyskał narzędzie dające możliwość bardzo szybkiego diagnozowania chorego. W ten sposób zyskaliśmy w Opolu nowe możliwości w zakresie leczenia pacjentów oraz ich diagnozowania w szybkim czasie. Tak wyposażone laboratorium zwiększa nie tylko bezpieczeństwo opolan, ale również pracowników służby zdrowia - tłumaczy Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta Opola, która nadmienia także, że łączny koszt sprzętu - urządzenia i testy, które miasto planuje przekazać USC to kwota 1,5 mln.
- Poza tym Miasto Opole pozytywnie odpowiada na prośbę USK o pomoc w organizacji sali, gdzie będą wykonywane testy na obecność koronawirusa. Używane dotąd w CWK systemy mobilnych ścianek będą wypożyczone, dowiezione i z zamontowane przez Zakład Komunalny w szpitalu. To zwiększy bezpieczeństwo osób poddawanych testom - słyszymy.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
Meguszka: Napisała postów [1108], status [zrobił/a karierę]
Brawo :)