- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 2070
- Dodano: 2020-06-22 / 19:43
- Komentarzy: 4
Respiratory z Niemiec już w Opolu
Do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu dotarły dwa nowoczesne respiratory wyprodukowane w Nadrenii-Palatynacie, niemieckim regionie partnerskim województwa opolskiego. To wymierny efekt naszej współpracy międzyregionalnej.
Na prośbę marszałka Andrzeja Buły, dotyczącą jak najszybszego zakupu urządzeń niezbędnych do ratowania życia osób z Covid-19, natychmiast zareagowała premier Nadrenii-Palatynatu Malu Dreyer, która zaoferowała swoją pomoc w przyspieszeniu takiego zakupu.
Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Dariusz Madera podkreśla, że dziś, w dobie epidemii, zdobycie respiratorów na rynku to trudna rzecz. Popyt na profesjonalne respiratory wzrósł ogromnie na całym świecie i w związku z tym na realizację zamówień należy czekać wiele miesięcy. ? Na wolnym rynku tego sprzętu po prostu nie ma. Dlatego cieszę się, że dobra współpraca z marszałkami Andrzejem Bułą i Romanem Kolkiem pomogła nawiązać kontakt z władzami Nadrenii Palatynatu i dzięki zaangażowaniu premier Malu Dreyer kupiliśmy sprzęt, który dziś dotarł do naszego szpitala i już wkrótce będzie leczyć naszych pacjentów - mówi dyrektor.
Premier Malu Dreyer, po przeanalizowaniu sytuacji z Ministerstwem Zdrowia Nadrenii-Palatynatu podjęła decyzję, że do województwa opolskiego zostaną wysłane respiratory z puli zamówienia, które Kraj Związkowy Nadrenii-Palatynatu złożył w listopadzie zeszłego roku na potrzeby własnych szpitali. Na skutek tej decyzji opolska klinika mogła dość szybko kupić pierwsze takie urządzenia. W niedalekiej przyszłości mają zostać dostarczone dwa kolejne.
Doktor Ryszard Kawda z oddziału anestezjologii i intensywnej terapii USK w Opolu mówi, że te respiratory, które już przyjechały do szpitala, przeznaczone są do leczenia pacjentów niewydolnych oddechowo właśnie na intensywnej terapii. - Mają wszelkie niezbędne certyfikaty, wyprodukowane są przez uznaną firmę niemiecką, produkującą respiratory na wiele rynków. Ten sprzęt wydatnie przyczyni się do bezpieczeństwa leczonych przez nas pacjentów - podkreśla.
- To bardzo widoczny przykład tego, że międzyregionalne, międzynarodowe umowy partnerskie mają bardzo wymierny efekt ? cieszy się wicemarszałek Roman Kolek. - Dzięki tym umowom, dzięki współpracy i kontaktom udaje się sprowadzić sprzęt, którego deficyt ma rynku jest bardzo duży. Szpital kupił go ze wszystkimi certyfikatami, w obowiązujących cenach i urządzenia są niemal natychmiast gotowe do użytkowania ? podkreśla.
Za okazaną pomoc i deklarację podziękował pani premier w oficjalnym piśmie marszałek województwa Andrzej Buła.
Za pomoc i zaangażowanie w realizacji zakupu respiratorów dziękujemy również: Kancelarii Kraju Związkowego Nadrenii-Palatynatu, Ministerstwu ds. Socjalnych, Pracy, Zdrowia i Demografii Nadrenii-Palatynatu oraz firmie Fritz Stephan GmbH z Gackenbach.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
czerstwy70: Napisał postów [2139], status [Szycha]
ale z cyklonem B czy bez?