- Autor: grace.pr
- Wyświetleń: 4818
- Dodano: 2020-08-05 / 08:32
- Komentarzy: 4
Wraca nabór do policji. Na chętnych czeka 100 wakatów
Komendant Główny Policji poinformował o wznowieniu naboru do służby. Na Opolszczyźnie do końca roku stworzonych ma być 100 stanowisk pracy dla policjantów
Ruszył nabór do policji, który w kwietniu, z racji koronawirusa, został zawieszony. W całej Polsce potrzebnych jest 7 tys. ludzi. Na Opolszczyźnie wolnych wakatów również nie brakuje- do obsadzenia jest jeszcze 100 stanowisk.
Braki kadrowe w policji odczuwalne są od lat, dlatego ostatnio złagodzono kryteria naboru. Ogółem w policji służy obecnie około 100 tys. funkcjonariuszy. Do tej pory wieloetapową selekcję przechodził tylko co piąty kandydat. Jedna na cztery osoby zaliczała test sprawnościowy. Najwięcej osób odpadało jednak na badaniach psychologicznych. Teraz postanowiono ułatwić cały proces. Skrócono okresy karencji, po których upływie można ponownie przystąpić do testów. W przypadku sprawdzianu sprawności fizycznej z 6 do 2 miesięcy, w przypadku ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej z 12 do 6 miesięcy, a w przypadku testu psychologicznego z 12 do 10 miesięcy. Wydłużono też termin ważności pozytywnego wyniku testu psychologicznego z 12 miesięcy do 24 miesięcy. Ma to ułatwić powtórne przystępowanie do naborów.
Komendant Główny Policji określił minimalną liczbę osób planowanych do przyjęcia do służby w Policji w roku 2020 na poziomie 4 423. Najbliższe terminy przyjęć policjantów to 16 września, 5 listopada oraz 30 grudnia.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać policjantem? Przede wszystkim należy posiadać polskie obywatelstwo oraz nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystać z pełni praw publicznych, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.
Rekrutacja do policji składa się z kilku części. Krok pierwszy to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia. Jest to możliwe we wszystkich komendach wojewódzkich (Stołecznej) Policji oraz niektórych komendach miejskich i powiatowych (decyzję o tym podejmuje komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji). Osoby aplikujące na stanowisko policjanta powinny przedłożyć następujące dokumenty: podanie o przyjęcie do służby (wzór można znaleźć na stronie Komendy Stołecznej Policji w Opolu), wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby, kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie oraz książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową. Oprócz składanych dokumentów i oryginałów potwierdzających wykształcenie i umiejętności, należy mieć ze sobą do wglądu dowód osobisty, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej dodatkowo książeczkę wojskową. W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne, które składa się z kilku etapów: testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, badania psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej oraz komisji lekarskiej.
Więcej informacji na temat procesu rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji w zakładce "Jak zostać policjantem" oraz na stronie Komendy Stołecznej Policji w Opolu www.opolska.policja.gov.pl.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
dzony: Napisał postów [6592], status [VIP]
nie Społeczeństwo to patologia a Rząd Polski który ją TWORZY