Szczególnie w tym okresie trzeba jeszcze poważniej podejść do dbania o czystość i dezynfekcji. Także dezynfekcja pomieszczeń: szkół, przedszkoli, biur, sklepów, zakładów usługowych i prywatnych mieszkań jest elementem ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.
Co niszczy wirusa?
Pierwszym warunkiem do ograniczenia roznoszenia się koronawirusa, ale także wirusa grypy czy retrowirusów, jest regularne mycie rąk. Wystarczy ciepła woda i mydło, by w 30 sekund pozbyć się zanieczyszczeń z dłoni, na których osiadać mogą groźne drobnoustroje. Kiedy nie mamy dostępu do mydła i wody, przydają się środki na bazie alkoholu - żele, płyny oraz nasączone alkoholem chusteczki.
Częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia i pojawienia się groźnych chorób, jednak wirusy mogą skutecznie roznosić się w pomieszczeniach. Osadzają się na wszelkich powierzchniach: na poręczach, klamkach, biurkach, telefonach, na meblach i urządzeniach kuchennych czy łazienkowych. Czyszczenie tych powierzchni środkiem wirusobójczym skutecznie je usunie, ale tylko z miejsc, do których dotarła osoba sprzątająca ze szmatką nasączoną detergentem. Należy pamiętać aby stosowane przez nas środki posiadały odpowiednie dopuszczenie na obrót produktem biobójczym wydanym przez Ministerstwo Zdrowia. Na rynku powstało wiele nowych produktów które nie zawsze mogą przynosić oczekiwany efekt. Zawsze radzimy, by regularnie ręcznie sprzątać i dezynfekować powierzchnie w miejscach, gdzie przebywa wiele osób, ale są także inne skuteczne sposoby unieszkodliwiania wirusów i bakterii, na przykład zamgławianie.
Zamgławianie - co to takiego?
Zamgławianiem zajmują się profesjonalne firmy, które dysponują urządzeniami do rozpylania specjalistycznych środków chemicznych, które neutralizują działanie szkodliwych drobnoustrojów. Metoda ta wykorzystywana jest także do dezynsekcji. Zamgławianie polega na rozpylaniu mikro kropli (około 40 pikometów), które tworzą gęstą mgłę. Mgła wnika we wszelkie powierzchnie, osadza się na przedmiotach, jest w stanie dostać się w najdrobniejsze zakamarki, tworząc cieniutką warstwę preparatu, który nie daje szans przetrwania także koronawirusowi.
Zamgławianie jest metodą dezynfekcji bezpieczną dla ludzi i zwierząt, dlatego już po 3-4 godzinach od jej zakończenia, można korzystać z wolnych od wirusów pomieszczeń. Wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką blaty w kuchni i powierzchnie mające kontakt z żywnością. Wnętrze będzie sterylnie czyste, a bezpieczeństwo korzystania z niego znacznie się podniesie.
Kiedy korzystać z zamgławiania?
W obecnych czasach warto skorzystać w tej metody dezynfekcji jak najczęściej. Nie tylko wtedy, kiedy doszło do zakażenia pracownika, mieszkańca, ucznia, użytkownika pomieszczenia, ale również profilaktycznie. Stosowane do zamgławiania preparaty są bezlitosne dla koronawirusa nCOV, Adenovirusowa typu 5 czy Murine norovirusowa. Unieszkodliwiają wirusa świńskiej grypy A/H1N1, ptasiej grypy A/H5N1, parwowirozę i wiele innych szkodliwych drobnoustrojów, w tym bakterie E.coli, Pseudomonas aureginosa, Staphylococcus aureus (MRSA), Enterococcus hirae, Mycobacterium terrae, Clostridium difficile. Mają działanie grzybobójcze potwierdzone w przypadku Candida albicans czy Aspergillus brasiliensis, niszczą pałeczki gruźlicy.
Możesz skorzystać z usługi zamgławiania w Opolu
Mieszkańcy, właściciele firm, administratorzy budynków w Opolu i okolicach mogą skorzystać z tej bezpiecznej dla człowieka, ale niezwykle skutecznej w dezynfekowaniu powierzchni metody. Opolskie przedsiębiorstwo Rayan Cleaning dysponuje zarówno profesjonalnym sprzętem, środkami chemicznymi, jak i doświadczonym personelem, który wykonuje usługę dezynfekcji pomieszczeń przed zamgławianie. Jeśli obawiasz się zakażenia groźnym wirusem, zdecyduj się na zabieg odkażania poprzez zamgławianie w Rayan Cleaning.