- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2610
- Dodano: 2020-11-24 / 10:11
- Komentarzy: 6
Osadzeni kończą pomyślnie różne kursy, by po odbyciu kary móc podjąć pracę
(Fot. ppor. Zbigniew Piekielny)
Osadzeni mogą podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje jeszcze podczas odbywania kary. Dzięki temu wychodząc na wolność mogą szybciej podjąć pracę.
4 listopada 2020 roku w Zakładzie Karnym w Kluczborku zakończył się kolejny kurs dla skazanych przygotowujący do zawodu - operator wózka jezdniowego z napędem spalinowym. Było to ostatnie szkolenie zaplanowane w ramach projektu "Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności".
- Osadzeni uczestniczyli w kursie "Operator wózka jezdniowego połączonym z aktywizacją zawodową oraz szkoleniem z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej". Szkoleniem objętych zostało 11 osadzonych. Udział w kursie pozwoli skazanym podnieść swoje kwalifikacje oraz pozwoli lepiej odnaleźć się na rynku pracy po opuszczeniu zakładu karnego - przekazuje ppor. Zbigniew Piekielny z Zakładu Karnego w Kluczborku.
Projekt "Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020.
Kurs montera izolacji cieplnej był ostatnim szkoleniem zrealizowanym w Zakładzie Karnym w Nysie podnoszącym kwalifikacje zawodowe osób pozbawionych wolności w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
- W ramach programu grupa dwunastu skazanych z powodzeniem uczestniczyła w kursie montera izolacji cieplnej. Kursanci mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne przy pracach związanych z wykonywaniem izolacji termicznej budynków, ale również w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz uczestniczyć w zajęciach z aktywizacji zawodowej - informuje mjr Henryk Hoc z Zakładu Karnego w Nysie.
Było to ostatnie szkolenie kursowe w ramach całego projektu, który jest realizowany od 2014 roku. W tym czasie na terenie nyskiej jednostki przeprowadzono 35 cykli szkoleniowych, w czasie których 412 skazanych zdobyło zawód brukarza, ale także spawacza, malarza, czy popularnego ,,ociepleniowca". Zdobyte w ten sposób kwalifikacje zawodowe przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka stygmatyzacji osób pozbawionych wolności i zwiększą ich szanse na zatrudnienie po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
tippmann: Napisał postów [7759], status [VIP]
złodziei wysłać na wiejską będą wśród swoich pracować :)))