1. Zalety odpływu liniowego
2. Podejście kanalizacyjne pod odpływ prysznicowy
3. Wybór i montaż odpływu liniowego
4. Podłączenie kanalizacji i ułożenie płytek
Działanie odpływu liniowego polega na grawitacyjnym odprowadzeniu wody. Spływa ona po długim prostokącie do syfonu i dalej dostaje się do kanalizacji. Montaż odpływu liniowego wymaga odpowiedniej ilości miejsca pod podłogą, aby zmieścił się tam stelaż odpływu i syfon. Z tego powodu najlepiej przewidzieć takie rozwiązanie w nowobudowanych domach. Podczas remontu starej łazienki może okazać się, że przeszkodą jest zbyt niska podłoga
1. Zalety odpływu liniowego
Osoby decydujące się na wykonanie odpływu liniowego w łazience kierują się w większości estetyką i możliwością uzyskania wrażenia większej przestrzeni. Ten rodzaj instalacji umożliwia stworzenie dużego, wygodnego prysznica, odpowiedniego dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Zaletą jest też możliwość nadania mu nietypowego kształtu.
2. Podejście kanalizacyjne pod odpływ prysznicowy
Pierwszym etapem montażu odpływu liniowego jest wykonanie podejścia kanalizacyjnego, czyli wszystkich rur łączących urządzenie sanitarne z pionem wodnym. Odprowadzenie wody do kanalizacji będzie możliwe pod warunkiem zachowania odpowiedniego spadku rur, który powinien wynieść około 2,5%.
3. Wybór i montaż odpływu liniowego
Pierwszym kryterium wyboru zestawu odpływu prysznicowego powinna być jego przepustowość, czyli zdolność do zbierania wody. Dostępność różnych rozmiarów odpływów liniowych pozwoli dostosować go do potrzeb i możliwości, jakie daje łazienka. Ich ofertę można poznać na stronie https://www.salonyhoff.pl/odplywy-liniowe/. Warto szukać produktów solidnie wykonanych oraz o niskiej wysokości zabudowania. Odpływ może zostać zamontowany pod ścianą lub na środku podłogi prysznica. W pierwszym przypadku nachylenie będzie jednostronne, w drugim wykonuje się nachylenie dwuspadowe.
4. Podłączenie kanalizacji i zakończenie prac
Aby odpływ liniowy działał właściwie, konieczne jest odpowiednie wyregulowanie jego rusztowania dzięki nóżkom. Po ich osadzeniu przy pomocy kołków, można podłączyć syfon i odpływ z kanalizacją oraz przeprowadzić próbę szczelności. Końcowym etapem prac jest wykonanie wylewki i również w tym momencie trzeba pamiętać o uwzględnieniu odpowiedniego spadku powierzchni.
undefined