- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 3469
- Dodano: 2020-11-30 / 12:17
- Komentarzy: 8
Szpital CWK przekazany dyrektorowi USK. Pierwsi pacjenci jeszcze w grudniu
Wojewoda opolski Adrian Czubak przekazał budynek CWK w którym utworzono szpital tymczasowy na ręce dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
- Podjęliśmy się dzieła żeby w ciągu 3 tygodni przekształcić ten obiekt w szpital tymczasowy. Po raz kolejny należy w tym miejscu podziękować wszystkim za współpracę. Ten nowoczesny obiekt już za kilkanaście dni zostanie przekazany pacjentom. Dzięki szpitalowi zwiększy się baza łóżkowa dla pacjentów covidowych, zwiększy się też baza łóżek OIOM. Mam nadzieję że te 150 łóżek przyczyni się do odmrożenia szpitali w województwie opolskim zaangażowanych w walkę a Covid-19, a takich szpitali jest ponad 20 - mówi wojewoda opolski Adrian Czubak.
Wojewoda opolski wyraził nadzieję, że szpital tymczasowy jest ostatnią inicjatywą związaną z Covid-19 w regionie i nie będzie konieczności kolejnych tego typu działań.
- Mam nadzieję, że koniec epidemii się już zbliża, ale musimy być przygotowani. Niedługo uzupełnimy ten obiekt w kontenery, gdzie będą odpoczywać lekarze. Przed nami jeszcze co najmniej kilka miesięcy zmagań - mówi Maciej Wujec, wiceprezydent miasta Opola.
- To coś fantastycznego, że wszystkie służby zaangażowały się w pracę co pozwoliło nam odebrać dzisiaj ten obiekt i niedługo wprowadzić tu pierwszych pacjentów. Rozpoczyna się uzupełnianie szpitala w sprzęt medyczny. Staramy się tak zorganizować proces by pacjenci pojawili się w obiekcie jeszcze w tym roku - mówi Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu.
- Chcielibyśmy podziękować służbie zdrowia że jesteście cały czas na pierwszym froncie wsparcia chorych na COVID-19 - mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i podkreśla, że współpraca z wojewodą w zakresie dostępu do ochrony zdrowia jest bardzo dobra.
- Od momentu ogłoszenia stanu epidemicznego robimy wszystko żeby ponad 20 szpitali na Opolszczyźnie mogło przyjmować chorych na COVID-19. Ta inwestycja stanowi bufor, który pozwala etapowo uwalniać normalne funkcjonowanie naszych szpitali. Rola NFZ rozpocznie się w momencie oświadczenia dyrektora tego szpitala o gotowości do leczenia - mówi Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ.
Razem z łóżkami włączonymi do szpitala tymczasowego, w województwie opolskim będzie 1300 łóżek dla chorych.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
tippmann: Napisał postów [7800], status [VIP]
zgłaszam sie jako statysta,ile dajecie za dobę leżenia? :)))