- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2262
- Dodano: 2020-12-15 / 15:55
- Komentarzy: 4
Boimy się koronawirusa. Najbardziej w sklepach
Z badań przeprowadzonych na konsumentach wynika, że zakażenia koronawirusem obawiamy się najbardziej robiąc zakupy. Mimo to w sklepach nie zauważono zmniejszonego ruchu przed świętami.
Firma Deloitte zbadała indeks niepokoju Polaków. Tylko w ciągu miesiąca poziom obaw Polaków wywołanych przez pandemię koronawirusa wzrósł o 30 punktów procentowych.
Opracowany przez Deloitte indeks niepokoju wynosi nad Wisłą 34 proc. i jest najwyższy na świecie. W związku z tym niepokojem, aż 46 procent Polaków deklaruje, że robi zakupy na zapas.
- "Global State of the Consumer Tracker" to prowadzone cyklicznie przez Deloitte badanie reakcji i obaw konsumentów związanych z pandemią koronawirusa. Najnowsza ankieta przeprowadzona na przełomie października i listopada jest dwunastą na świecie i dziewiątą dla Polski. Oprócz Polaków na pytania firmy doradczej odpowiadało po tysiąc osób z: Australii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Irlandii, Włoch, Japonii, Meksyku, Holandii, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chile, RPA. W sumie Deloitte przeprowadził badanie w 18 krajach świata - czytamy w raporcie.
- Najwięcej osób, które zgadzają się ze stwierdzeniem, że są bardziej zaniepokojone niż tydzień temu jest wśród osób w wieku 55+ - aż 64 proc. Nieco mniej (61 proc.) jest ich natomiast wśród ludzi młodych, między 18 a 34 rokiem życia. Poziom obaw różni się także w zależności od wysokości zarobków. Najwięcej osób, które deklarują wzrost niepokoju jest wśród konsumentów o wysokich dochodach - 66 proc. Wśród osób o średnich i niskich zarobkach wzrost niepokoju deklaruje po 63 proc. ankietowanych - czytamy w wynikach badania.
Według badań spadła liczba Polaków, którzy czują się bezpiecznie podczas zakupów w sklepach stacjonarnych. Co ciekawe, Polaków pytano także o obawy związane z "normalnym" życiem w dobie pandemii koronawirusa. - Jedynie 16 procent konsumentów deklaruje, że nie ma obaw przed udziałem w meczach, koncertach czy innych wydarzeniach, które gromadzą tłumy. Zmniejszyła się też liczba osób (o 5 procent w stosunku do poprzedniego badania), które bez obaw korzystają z indywidulanych usług jak wizyta u dentysty czy fryzjera.
Pandemia i związany z nią duży wzrost niepokoju w ostatnich tygodniach, zweryfikowały nasze podejście nie tylko do dużych zakupów. Z najnowszej edycji badania Deloitte wynika, że Polacy wrócili do kupowania na zapas. Aż 45 procent przebadanych konsumentów, deklaruje, że kupują więcej, niż są w stanie zużyć na bieżąco. - To wzrost w ciągu miesiąca o 9 pp. i wynik przewyższający nawet ten historycznie najwyższy z pierwszej połowy czerwca, kiedy odpowiedziało tak 44 proc. konsumentów. Na świecie częściej od nas kupują na zapas Hindusi (67 proc.) i Chińczycy (61 proc.) - czytamy w badaniu Deloitte.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
liberty: Napisał postów [5556], status [Szycha]
Kto te badania robił ? PIS? Nie znam nikogo kto by na ta grypkę chorował lub sie jej "bal"...