- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2633
- Dodano: 2020-12-30 / 16:06
- Komentarzy: 14
Co drugi Polak nie chce spędzić Sylwestra w ciszy i samotności
Czy w związku z tym, że wprowadzono dość surowe ograniczenia w wieczór i noc sylwestrową decydujemy się zostać w domu? Co drugi Polak deklaruje, że nie będzie to samotny i cichy wieczór.
Z racji tego, że w ramach narodowej kwarantanny trwającej od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną zamknięte całkowicie hotele, osoby, które planowały wyjechać w ramach "podróży służbowej" powinny jak najszybciej odwołać swoją rezerwację na Sylwestra.
Sylwester 2020 Polacy spędzą samotnie i po cichu - tak z pewnością chcieliby rządzący, którzy wprowadzili nam szereg ograniczeń z dodatkowymi godzinami "policyjnymi". Według przeprowadzonych ankiet i sondaży, ponad połowa Polaków zamierza świętować w Sylwestra.
Porównując te dane z krajami europejskimi - deklarację hucznego świętowania Nowego Roku składa co trzeci obywatel Niemiec i co trzeci Brytyjczyk. Ostatni dzień roku w zdecydowanej większości (78%) spędzimy w domu w towarzystwie najbliższych. Zazwyczaj nadejście nowego roku w swoich czterech kątach świętuje tylko 42% Polaków.
Firma Sonos przeprowadziła badanie, z którego wynika, że 59 proc. badanych Polaków zgadza się, że świętowanie nadejścia 2021 r. jest ważniejsze niż witanie poprzednich lat. - 68 proc. świętujących zamierza spędzić Sylwestra z partnerem lub partnerką, a 21 proc. - z przyjaciółmi (w grupie wiekowej 18?24 to aż 41 proc.). Z kolei 57 proc. ankietowanych w wieku 35-44 lat spędzi ten czas z dziećmi, a jedna na pięć osób w wieku 75+ - samotnie - informuje strefabiznesu.pl.
Przypomnijmy, że rządowe rozporządzenie z 21 grudnia 2020 r. (opublikowane w nocy z 21 na 22 grudnia) pozwala tylko na wychodzenie z domu w celach służbowych lub zawodowych albo działalności gospodarczej i zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.
- Nakazywanie przebywania w domach wszystkim obywatelom - niezależnie od ich stanu zdrowia, miejsca zamieszkania i sytuacji rodzinnej i życiowej - jest jednak środkiem zbyt daleko idącym. Ustawa o chorobach zakaźnych przewiduje izolację w warunkach domowych osób chorych i kwarantannę osób narażonych na zarażenie. Nie reguluje ona natomiast przymusowej izolacji osób zdrowych. Po miesiącach obowiązywania obostrzeń sanitarnych obywatele potrafią się bowiem przemieszczać z zachowaniem środków bezpieczeństwa - skomentował Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
arta26: Napisał postów [1556], status [zrobił/a karierę]
W Opolu nikt nie chciał udostępnić sali na 56 osób, każdy boi się kar więc znaleźliśmy sale na wsi. I dzisiaj będzie zabawa do białego rana.