Firmę Lego założył 12 października 1932 roku w miasteczku Billund Ole Kirk Christiansen, który z zawodu był stolarzem, a jego pierwszą zrobioną zabawką była... drewniana kaczka.
Nie trzeba być rodzicem, by znać dobrze klocki Lego. Ten popularny produkt to już nie tylko budowle i pojazdy. Wokół Lego skupia się wiele gier video, książek, edukacji związanej z programowaniem, parków rozrywki czy projekcji filmowych.
To dziś - 28 stycznia - ustanowiono międzynarodowe święto na cześć ponadczasowych klocków. Nazwa LEGO pojawiła się dopiero dwa lata po założeniu firmy i swoją genezę zawdzięcza duńskiemu wyrażeniu leg godt, czyli po prostu: baw się dobrze. Dziś znane Lego jest o wiele bardziej rozbudowane niż chociażby 30 lat temu, kiedy to królowało jedynie kilka kolorów klocków i pojedyncze figurki. Warto podkreślić, że pierwsze wersje "żółtych ludzików" powstały ponad 40 lat po założeniu firmy, czyli w 1978 roku (do 2004 roku wszystkie figurki LEGO były żółte).
W 1968 roku powstał pierwszy park rozrywki LEGOLAND w Billund. Obecnie funkcjonuje ich aż osiem.
Wielu z nas, szczególnie rodziców kojarzy klocki Lego z...niemiłosiernym bólem stopy. Ile razy zdarzyło Ci się nadepnąć na klocek? Ciekawostką jest, że w 2015 roku stworzono pierwsze kapcie chroniące przed nadepnięciem na klocek LEGO.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
tippmann: Napisał postów [7799], status [VIP]
kloc ma moc