• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1668
    • Dodano: 2021-03-12 / 14:37
    • Komentarzy: 0
    • Artykuł sponsorowany

    Niewidoczne aparaty ortodontyczne 3D dostępne już w Opolu

    Samoocena pacjenta i postrzeganie jego twarzy mogą być czynnikiem motywującym do leczenia kosmetycznego, w tym stomatologii kosmetycznej i ortodoncji. Pacjenci spodziewają się poprawy po leczeniu co w przypadku korekcji drobnych wad zgryzu stanowi duży problem. Wykazano, że u większości pacjentów po leczeniu poprawia się samo-postrzeganie swojego ciała i poczucie własnej wartości (Pabari i in., 2011) (Gazit-Rappaport, Haisraeli-Shalish i Gazit, 2010).


    Wygląd zębów może mieć znaczący wpływ na samoocenę pacjenta i interakcje społeczne. Stomatolodzy w stomatologii estetycznej często koncentrują się na zapewnieniu pacjentowi wyidealizowanego uśmiechu. Sztywne przestrzeganie zasad projektowania uśmiechu może w pewnych okolicznościach skutkować nadmiernym leczeniem i niepotrzebnie destrukcyjną stomatologiczną np. uszkodzeniem i zanikiem dziąseł. Ponadto kilka badań wykazało, że celem pacjenta jest naturalny uśmiech (Davis i in., 1998) i że uśmiechy, które odpowiadają tym wyidealizowanym zasadom, nie są w rzeczywistości postrzegane jako bardziej estetyczne (Schabel i in., 2009).

    Drobne odchylenia zgryzu od ideału na ogół nie są zauważane (Kokich, Asuman Kiyak i Shapiro 1999), aczkolwiek istnieje pewna grupa pacjentów, dla których uśmiech musi być idealnie dopracowany. Dotychczas minimalne korekcje zgryzu skutecznie poprawiające estetykę nie były dostępne w Opolu. Wymaga to bowiem bardzo zaawansowanej technologii, która bez szkód potrafi z zegarmistrzowską precyzją przesuwać zęby tak aby osiągnąć idealny zgryz. Przykładowo drobne przesunięcia jedynek(siekaczy) tak aby były idealnie równe jest dużym problemem dla pacjenta, z którym bardzo często ortodonci sobie nie radzą, często nie osiągając zamierzonego efektu, a nierzadko prowadząc do innych szkód w uzębieniu i tkankach miękkich jamy ustnej.

    Innym problemem jest, to że ortodonci nie podchodzą do estetyki zgryzu holistycznie np. nie myślą i nie wykonują zabiegów typowo stomatologicznych, które poprawią geometrię zębów, przebarwienia czy wreszcie barwę.

    Kompleksowa i nowoczesna stomatologia estetyczna


    Gabinet Laserdent w Opolu od 2021 roku dysponuje najnowocześniejszą niemiecką technologią wspomagającą korekcję wad zgryzu. Ku zadowoleniu pacjentów aparaty nie są na stałe i są prawie niewidoczne z dalszej odległości. Stomatolog Wiktor Leśniak określa technologię jako wejście w erę ortodoncji 3D. Jak tłumaczy nam stomatolog dzięki nowoczesnej technologii skanerów wewnątrzustnych i algorytmom komputerowym można precyzyjnie przewidzieć ruchy zębów pacjenta. Korekcja odbywa się za pomocą kompletu od 14 do 50 nakładek wymienianych co 2 tygodnie. Liczba nakładek rzeczywiście robi wrażenie na każdym kto dotychczas korzystał z wyjmowanych aparatów typu invisalign i podobnych, gdzie standardem jest zazwyczaj tylko parę wkładek, bazujących na tradycyjnych wyciskach.

    Pacjenci z województwa opolskiego, a także południowej Polski mogą być zadowoleni, że taka precyzyjna technologia leczenia jest już dostępna w Opolu. Stomatolodzy Laserdent w Opolu podkreślają, że ortodoncja jest jednym z czterech kroków do osiągnięcia idealnej estetyki zębów. Inne to przede wszystkim wyleczenie próchnicy, poprawa geometrii zębów oraz w ostatnim etapie wybielanie zębów. Tu także gabinet Laserdent wskazuje na to, iż jako jedyni oferują klientom wybielanie zębów swoistym gadającym robotem - amerykańską Lampą Beyond Polus Advanced, która rok rocznie wygrywa światowe plebiscyty na najlepsze urządzenie do wybielania zębów.

    Celem w stomatologii estetycznej powinien być uśmiech, który pacjenci postrzegają jako realizację swoich celów estetycznych i wymagający jak najmniejszej utraty tkanki zęba. Na szczęście dla pacjentów w woj. Opolskim jest to już możliwe.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".