• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 2399
    • Dodano: 2021-05-04 / 07:44
    • Komentarzy: 0

    Większy komfort dla pacjentek - rozpoczyna się remont szpitala ginekologicznego

    (Fot. Archiwum)

    Do końca roku kalendarzowego nastąpi gruntowny remont szpitala Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Prace rozpoczną się we wtorek 4 maja.


    - Najistotniejszą częścią remontu będzie wyrównanie standardu pobytu dla pacjentek hospitalizowanych w obu budynkach szpitala (A i B). Obecnie w budynku B sale pacjentek są wyposażone w indywidualne węzły sanitarne, natomiast w budynku A wszystkie pacjentki korzystają ze wspólnej, zlokalizowanej na korytarzu, łazienki. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych przebudujemy poszczególne piętra szpitala w taki sposób, aby przy każdych dwóch sąsiadujących ze sobą salach znajdowała się jedna łazienka oraz jedna toaleta, co zdecydowanie wpłynie na komfort hospitalizacji. Jestem przekonana, że po zakończeniu remontu nasze pacjentki będą miały zapewniony satysfakcjonujący standard sanitarny, którego znaczenie szczególnie odczuliśmy podczas pandemii. Przy okazji tej najważniejszej części remontu nieco odnowimy szpital: pomalujemy ściany, wymienimy wykładziny oraz sufity. Jednocześnie chciałabym podkreślić, że mimo zaplanowanych remontów nie przewidujemy żadnych ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów. - powiedziała Małgorzata Sobel Dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

    Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu: "Poprawa wydajności usług medycznych w zakresie opieki nad matką i dzieckiem w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu."

    Projekt o wartości prawie 2 mln zł jest wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014- 2020.

    Warto podkreślić, że opieka nad matką i dzieckiem na najwyższym poziomie to jeden z priorytetów działalności samorządu województwa opolskiego. Jak mówi wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura, ważne są zarówno komfortowe warunki opieki, jak i szeroka oferta kierowana do kobiet w ciąży i matek najmłodszych dzieci. - Badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, mobilne szkoły rodzenia, porady laktacyjne, opieka położnej, wczesna rehabilitacja po porodzie - to tylko część propozycji, kierowanych do mam i najmłodszych w całym regionie w ramach naszych programów, poprawiających dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych - podkreśla pani wicemarszałek.

    Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym, poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. W skali roku rodzi się w nim ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".