- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 1638
- Dodano: 2021-06-02 / 12:47
- Komentarzy: 0
WSSE została partnerem Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK Sp. z o.o. będzie wspierać Akademię Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej.
W skład Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej wchodzą Branżowa Szkoła I Stopnia w Opolu, Publiczne Technikum w Opolu oraz Publiczna Szkoła Policealna w Opolu. Właśnie minął pierwszy rok działalności Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej. Pierwsza taka inicjatywa w skali kraju szybko stała się widoczna na mapie edukacyjnej Opola.
- Po roku jestem przekonany, że powstanie szkoły to był dobry pomysł. Rzemieślnicy potrzebują wsparcia szkolnictwa wyższego - zaznacza Tadeusz Staruch, prezes zarządu Izby Rzemieślniczej w Opolu, która wspólnie z politechniką uruchomiła Akademię Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy Politechnice Opolskiej.
To pierwsze takie przedsięwzięcie w skali kraju. - Dzięki temu część naszych nauczycieli to pracownicy uczelni. Politechnika jak żadna szkoła wyższa w regionie ma świetnie wyposażone i pracownie, z których mogą korzystać nasi uczniowie, co jest dla nas bardzo ważne, szczególnie w zawodach informatyka, programisty czy robotyka. To są zawody zbieżne z kształceniem politechnicznym - podkreśla Łukasz Denys, dyrektor Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości Politechnice Opolskiej, który zauważa, że szkoła szybko stała się widoczna na mapie edukacyjnej Opola.
- W ciągu roku z innych szkół przeszło do nas kilkunastu uczniów, co jest niebywałym sukcesem - mówi Łukasz Denys.
Akademia składa się z trzech szkół: branżowej, technikum i szkoły policealnej. Technikiem informatykiem chce zostać Kamil Domek. - Bardzo ciekawi mnie informatyka, lubię elektronikę również, naprawiać samodzielnie różne rzeczy. Sam pomysł szkoły w takiej formie też bardzo mi się podoba - stwierdza uczeń, który po ukończeniu technikum planuje studia na Politechnice Opolskiej.
W poniedziałek akademia podpisała umowę z kolejnym partnerem. To Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
- WSSE wspiera klaster edukacyjny, ale również poprzez współpracę z uczelniami, szkołami chcemy wskazać, jakie kierunki edukacji są potrzebne na rynku pracy, żeby system edukacji reagował błyskawicznie - zaznacza Paweł Kurtasz, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej zauważa, że na politechnice tak już się dzieje. - Uczelnia błyskawicznie przystosowuje się do zmian, które zachodzą coraz częściej. Z 26 kierunków kształcenia ostatnio przebudowaliśmy 12 właśnie po to, żeby dopasować je do zmian w otoczeniu - mówi prof. Marcin Lorenc. - To był bardzo trudny rok. Po pierwsze przez pandemię, która dotknęła nas wszystkich, po drugie przez niż demograficzny, tym niemniej akademia odniosła sukces - zauważa rektor.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.