- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 2064
- Dodano: 2021-06-28 / 20:00
- Komentarzy: 7
Ratują i leczą dzikie zwierzęta. Ilość pacjentów zaczyna przerastać ich możliwości
(Fot. Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi")
Zwierzę dzikie ma pozostać dzikie, a najcenniejsza jest dla niego wolność. Czasem jednak zwierzęta wymagają ludzkiej pomocy, a wtedy trafiają pod skrzydła Marty Węgrzyn. Ponieważ pomoc Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" to wolontariat, potrzebne jest wsparcie!
- Od 8 lat zajmuję się czynną pomocą dzikim zwierzętom w województwie opolskim, rocznie wypuszczam na wolność setki uratowanych dzikich ptaków i ssaków. 29 września 2020 roku utworzyłam pierwszą w województwie opolskim organizację w 100% zajmującą się ochroną i ratowaniem dzikich zwierząt - pisze o sobie tech. wet. Marta Węgrzyn, która jest prezesem Fundacji i opiekunem dzikich zwierząt.
Liczba telefonów do fundacji zaczyna przerastać możliwości finansowe i "osobowe" Fundacji. Jak przyznaje Marta Węgrzyn - sytuacja jest kryzysowa.
- Wczoraj pod swoje skrzydła przyjęliśmy 25 ptaków i 1 ssaka (łącznie telefonów było aż 49). Dzisiaj zaczęliśmy dzień od dwóch ptaków i 1 ssaka. Pisklaki pochłaniają nam każdą wolną sekundę, brakuje czasu na regularne ogłaszanie pacjentów, by zbierać na nich darowizny. Bez postów tych darowizn dosłownie nie ma, a pomagamy tylko dzięki darowiznom, fundacja nie ma żadnego innego źródła dochodu! Bez darowizn nie opłacimy faktur za leczenie, wyżywienie dzikich pacjentów. Avi to 100% wolontariat. Historię pacjentów postaramy się przytoczyć jak tylko złapiemy oddech, tymczasem prosimy o wsparcie, prosimy pomóżcie dzikim zwierzętom przetrwać ten ciężki czas - czytamy na Facebooku Opolskiego Centrum.
Ostatnie 2 lata pokazały również jak dużym problemem są gatunki inwazyjne/obce na terenie województwa opolskiego. Najwięcej na leczenie trafiało jenotów, które po powrocie do zdrowia były odrobaczane, szczepione, kastrowane, a następnie oddawane do azyli i/lub w ręce osób prywatnych z pozwoleniem (głównie na terenie Niemiec). W planach przyszłego ośrodka jest również budowa azylu specjalnie dla nich. Gdzie będą czuły się bezpiecznie.
Patronite - możesz wesprzeć leczenie dzikich zwierząt
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
KK 35947: Napisał postów [3786], status [VIP]
No tak ja na swoje hobby muszę zarobić sam a tu kolejni od sierściuchów z wyciągniętą łapą brakuje tylko foty zagłodzonej sarenki przy budzie na łańcuchu ;)