- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 1840
- Dodano: 2021-07-31 / 10:23
- Komentarzy: 5
Ruszyła druga tura rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej
(Fot. Politechnika Opolska)
27 lipca ruszyła druga tura rekrutacji na studia na Politechnice Opolskiej. Kandydaci mają do wyboru różnorodne kierunki studiów oraz szereg nowych specjalności, powstałych w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy.
W pierwszej turze rekrutacji, która trwała od 1 czerwca do 17 lipca zgłosiło się ponad 2000 kandydatów, z czego na studia niestacjonarne ponad 500 osób.
Tradycyjnie, największym zainteresowaniem cieszy się informatyka, fizjoterapia oraz architektura i budownictwo. W poniedziałek odbyła się weryfikacja dokumentów złożonych przez kandydatów, tego dnia również otrzymali oni informację, czy zostali przyjęci na studia. Na tę chwilę na studia dostało się prawie 1000 osób.
Dla spóźnialskich mamy dobrą wiadomość, od 27 lipca wystartowała druga tura rekrutacji, która potrwa do 18 września.
Dlaczego warto studiować na Politechnice Opolskiej?
- To uczelnia, która błyskawicznie reaguje na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego. Na przykład ostatnio przebudowaliśmy połowę naszych kierunków kształcenia, otworzyliśmy nowe specjalności na poszczególnych kierunkach jak np. zarządzanie z intensywną nauką języka chińskiego, którego studenci będą mogli wyjechać na stypendium do Chin, kolejna nowość to obsługa inwestycji w gospodarce, pierwsza taka specjalność w Polsce czy też zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo wewnętrzne - wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej, który jako przykład jednego z przebudowanych kierunków wskazuje inżynierię biomedyczną.
- Postanowiliśmy położyć większy nacisk na praktykę oraz możliwość angażu studentów przy nietypowych projektach jak np. wydruk żyły z nowotworem w technologii 3D - podkreśla rektor.
Nasi studenci z kolei zwracają uwagę na świetny kontakt z wykładowcami i szereg możliwości rozwoju. I nie tylko. - Studiuje mi się bardzo dobrze, przede wszystkim prowadzący są praktykami, co jest dużą zaletą, kontakt z nimi jest bardzo dobry, szczerze polecam - mówi Marta Dembowska, studentka z Wydziału Budownictwa i Architektury.
- Zajęcia prowadzone są w sposób precyzyjny, klarowny, wiedza przekazywana jest w jasny oraz zrozumiały sposób - dodaje Jakub Drozdowski, student z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. - Mimo, że Politechnika Opolska nie jest dużą uczelnią, to daje ogrom możliwości studiowania od kierunków informatycznych, po mechaniczne aż po fizjoterapię i wychowanie fizyczne, co daje niesamowite możliwości. Do tego ogrom rzeczy, które można robić oprócz studiowania. Mamy prężnie działający Akademicki Związek Sportowy, bardzo prężnie działający Samorząd Studencki, koła naukowe - wylicza Mateusz Młyńczak, student z Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.
- Politechnika przykłada wagę do każdego studenta, widzi jednostki, a nie tylko numery indeksów. Warto wskazać tutaj rolę Akademickiego Biura Karier, które pomaga w odbyciu praktyk, staży czy znalezieniu pracy - mówi Krzysztof Kornas, student z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki.
- Wydział, na którym studiuję jest najmniejszym wydziałem. Nie ma u nas na roku 300 osób, przez co wykładowca może podejść do studentów w sposób indywidualny. Mamy dużo praktyków, którzy przekazują nam swoją wiedzę nie tylko z literatury, ale także doświadczenia w swojej pracy zawodowej - zauważa Marcin Kolman z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.
Sonia Rucińska, studentka Wydziału Mechanicznego mówi krótko: Politechnika to uczelnia ambitna i nakierowana na studenta.
Żeby zostać studentem Politechniki Opolskiej, w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w internetowym systemie: https://irk.po.edu.pl/pl/, następnie złożyć podanie o przyjęcie na studia wraz z zestawem dokumentów w Punkcie Rekrutacyjnym, który znajduje się w "Łączniku" przy ul. Mikołajczyka 16. Punkt będzie czynny od 13 września.
Jak co roku, w czasie rekrutacji działa Centrum Informacji Rekrutacyjnej, służące radą i pomocą maturzystom oraz udzielające kompleksowej informacji dotyczącej oferty edukacyjnej. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można znaleźć także na głównej stronie uczelni w zakładce "rekrutacja" oraz "strefa kandydata".
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
ombre: Napisał postów [20209], status [VIP]
Studia w pl powinny być pełnopłatne a uczelnie powinny się same utrzymywać.Nie powinno być tak jak teraz że uczelnie dotowane z podatków wypuszczają absolwentów którzy chwilę potem wyjeźdzają za granicę albo pracują w makach lub pizzeriach.