Żyrandole - kiedy rozmiar i długość podwieszenia mają znaczenie
Żadna lampa ani kinkiet nie posiada tak stylowego i ponadczasowego wykończenia jak żyrandole, które odnajdą się w każdej przestrzeni wypełniając ją nie tylko światłem ale przede wszystkim wykwitną elegancją, obok której nie sposób przejść obojętnie. By w pełni korzystać z ich uroków należy nie tylko dopasować je do stylu panującego we wnętrzu ale też wybrać ich optymalną wielkość.
Zasada jest prosta - wielkość żyrandola należy dostosować do wielkości pomieszczenia. Żyrandol nie może być ani zbyt mały ani też zbyt przytłaczający, powinien swobodnie wisieć w wybranym pomieszczeniu w taki sposób, by jego obecność nie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu.
Zwykle żyrandole są zawieszane w centralnej części wnętrza. Jeśli dysponujesz imponującą ilością przestrzeni w wysokich pomieszczeniach sięgnij po żyrandol z długim zawieszeniem, jednak pamiętaj, że żyrandol powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości aby żaden domownik na zahaczał o niego głową poruszając się po mieszkaniu.
Wiele zależy od powierzchni żyrandola
Jeśli żyrandol ma znajdować się nad stołem, musisz wziąć pod uwagę jego wielkość. Średnica żyrandola nie powinna być większa od średnicy stołu. W przypadku stołu prostokątnego, należy wziąć pod uwagę najkrótszy bok mebla. Żyrandol montujemy w odległości minimum 60 -70 cm liczonej od dolnej krawędzi żyrandola do blatu stołu. Dostosowując stopień oświetlenia wnętrza istotną rolę odgrywa liczba żarówek oraz strumień świetlny wytwarzany przez wszystkie żarówki. Kluczowym jest oświetlenie pomieszczeń na tyle aby zapewnić wnętrzom optymalne doświetlenie. Jeśli w grę wchodzi pomieszczenie o dużej powierzchni wówczas warto rozważyć zakup żyrandola z większą ilością światła lub zainstalowanie ich kilku.
Żyrandole mosiężne - lampy z duszą
Mosiężne żyrandole w stylu vintage i glamour idealnie sprawdzą się w każdym najbardziej wymagającym pomieszczeniu nadając wnętrzom oryginalnego charakteru. Stanowią niezwykle dekoracyjne źródło światła wykończone trwałym i szlachetnym materiałem. Kojarzone z luksusem i elegancją w najlepszym wydaniu będą stylowo prezentować się zarówno w jadalni i sypialni jak i w salonie urządzonych we klasycznym i nowoczesnym stylu.
Wyróżniamy dwie metody czyszczenia żyrandoli - na sucho i na mokro
Dokładne czyszczenie żyrandoli na mokro powinno się przeprowadzać 1-2 razy w roku. Postawowe czyszczenie na sucho zwykle wystarcza systematyczne usuwanie kurzu za pomocą miotełki. Należy pamiętać aby żyrandol akrylowy czyścić wyłącznie na mokro, gdyż w przeciwnym razie będą miały miejsce wyładowania elektrostatyczne.
Lampy LED do żyrandola
Podczas dokonywania wyboru idealnego żyrandola należy zwrócić uwagę na rodzaj żarówek, jaki jest mu dedykowany. O ile rodzaj żarówek powinien być dostosowany do wielkości gwintu żyrandola o tyle w przypadku żarówek ledowych o uniwersalnym gwincie będą one idealne dla każdego rodzaju dekoracyjnej, nowoczesnej lampy nadając jej designerskiego stylu.